کد خبر:267043
پ
حاتم شاکری
معاونت روابط کار وزارت تعاون:

تدوین و بازنگری ۲۲ آئین‌نامه صیانت از نیروی کار/ رشد ۴ درصدی اجرای قانون کار در هفت سال گذشته

معاونت روابط کار وزارت تعاون از تدوین و بازنگری ۲۲ آئین‌نامه صیانت از نیروی کار خبر داد.

معاونت روابط کار وزارت تعاون از تدوین و بازنگری ۲۲ آئین‌نامه صیانت از نیروی کار خبر داد.

 

*** توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی؛ عمده‌ترین فعالیت‌های وزارت کار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حاتم شاکرمی درباره برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد:

صیانت از نیروی کار مهمترین وظیفه ما است و در این خصوص بر چهار مقوله اصلاح و بازنگری قوانین و مقررات، تدوین آئین‌نامه‌های جدید، آموزش و اجرای قوانین و نظارت متمرکز شدیم.

عمده وظیفه معاونت روابط کار، تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما است و تلاش کردیم کارگر و کارفرما را با قوانین و مقررات آشنا کرده و به اختلافاتی که این دو گروه با یکدیگر دارند، رسیدگی کنیم و در این زمینه ۶۲۰ هیئت تشخیص و ۳۴۵ حل اختلاف با سه هزار و ۳۱۰ عضو فعال است.

 

وی، توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و حمایت از کارگرانی که به هر دلیل از محیط کار خارج و بیکار می‌شوند را از عمده‌ترین این فعالیت‌ها عنوان کرد.

 

*** تدوین و بازنگری ۲۲ آئین‌نامه صیانت از نیروی کار

 

معاونت روابط کار وزارت تعاون در خصوص اقدامات دولت تدبیر و امید در صیانت از نیروی کار، اظهار داشت:

تعداد آیین‌نامه‌های حفاظت فنی مصوب شورای عالی حفاظت فنی در دولت یازدهم ۴ مورد بوده که با رشد ۱۰۰ درصدی در دولت دوازدهم با احتساب ۱۰ آیین نامه که در دستور کار قرار دارد نسبت به اصلاح و بازنگری و تصویب ۲۲ آیین نامه اقدام کردیم.

برای نمونه در بحث جایگاه‌های سوخت و موارد دیگر آئین نامه مقررات ایمنی نداشتیم که تدوین شد.

 به کمک آئین‌نامه‌های تدوین یا اصلاح شده طی هفت سال گذشته ۲۱ درصد حوادث بخش معدن و ۲۰ درصد حوادث در محیط‌های کارگری کاهش یافت.

در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار کارگر یک بازرس کار وجود دارد که این رقم در کشور ما یک به ۱۵ هزار نفر است اما با این وجود طبق گزارش سازمان بین‌المللی کار در بحث صیانت از نیروی کار، بعد از اروپا و آمریکا قرار داریم.

 

*** کاهش ۱۵ روزه رسیدگی به پرونده‌ شکایات

 

شاکرمی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های اختلافات کارگری و کارفرمایی، گفت:

مدت رسیدگی به پرونده‌ها در هیئت‌های حل اختلاف از ۳۵ روز به ۲۱ روز کاهش یافته و در هیئت‌های تشخیص نیز تلاش کردیم میانگین را به ۱۹ روز تقلیل دهیم که موجب رضایتمندی طرفین دعوی شده است.

 

معاونت روابط کار وزارت تعاون با اشاره به توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی از ابتدای دولت تاکنون، افزود:

تشکل‌ها زمینه سه جانبه‌گرایی و مشارکت کارگر و کارفرما در مراجع تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری را فراهم می‌کند که در این مدت ۷۳ درصد رشد داشته و از ۷ هزار و ۹۴۸ تشکل به ۱۳ هزار و ۷۳۲ تشکل رسیده است.

 

وی در خصوص هدف از توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، عنوان کرد:

رصد تصمیمات و مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از طریق حضور فعال در شواری عالی حفاظت فنی و شورای عالی کار است تا به صورت سه جانبه‌گرایی در این مراجع حضور داشته باشند.

در سال ۹۲ تعداد تشکل‌های کارگری نزدیک به ۸ هزار تشکل بود که سال جاری این تعداد به ۱۳ هزار و ۷۳۲ واحد رسیده و ۷۳ درصد رشد داشته است و البته این رشد در حوزه کارگری ۸۰ درصدی و کارفرمایی ۴۹ درصد بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه سال ۹۹

ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از گمرکات

 

 

*** تعیین تکلیف قراردادهای موقت پس از ۳۰ سال

 

معاونت روابط کار وزارت تعاون با بیان اینکه امروز دیگر قراردادهای موقت مورد شک و تردید نیست، تصریح کرد:

در راستای ساماندهی قراردادهای موقت دو اقدام اساسی انجام دادیم یکی اینکه در خصوص قراردادهای موقت در مشاغل دارای ماهیت غیرمستمر مانند کارگاه‌های سدسازی، پروژه‌های بزرگ راهسازی و ساختمان سازی و نظایر اینها، پیش نویس آیین نامه تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار را به دولت ارائه کردیم.

 

شاکرمی در ادامه، افزود:

در نهایت این آئین‌نامه بعد از سی سال در دولت تصویب شد و طبق این آئین‌نامه حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد چهار سال تعیین شده است و پس از گذشت این مدت چنین کارگری تا آخر پروژه از امنیت شغلی برخوردار خواهد بود و نیازی به تمدید قرارداد کار ندارد، بنابراین با تصویب این تبصره تاحدی امنیت و آرامش خاطر به کارگران بازگشت.

 

وی در خصوص دومین اقدامی که در بحث ساماندهی قراردادهای موقت انجام شده این است، عنوان کرد:

که زیرسامانه‌ای در سامانه جامع روابط کار در دست تهیه است تا کارفرمایان از این پس در راستای اجرای تبصره ماده ۱۰ قانون کار قراردادهای کار با کارگران خود را در آن بارگذاری کنند و با این اقدام تقریبا ساختاری با موضوع قراردادها برخورد کردیم.

با را‌ه‌اندازی این زیرسامانه که در آینده بسیار نزدیک اجرایی خواهد شد کارفرمایان مکلف هستند همه قراردادهای خود را در این زیرسامانه بارگذاری کنند که این امر هم در محو قراردادهای سفید امضا تاثیرگذار است و هم الزام کارفرمایان به تبعیت از مقررات قانون کار را در زمینه انعقاد قراردادهای کار تا حد مطلوبی افزایش می دهد.

 

*** رشد ۴ درصدی اجرای قانون کار در هفت سال گذشته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت روابط کار وزارت تعاون در پایان با بیان اینکه نظارت بر حسن اجرای قانون کار در هفت سال گذشته حدود ۴ درصد رشد داشت، گفت:

در سال ۹۲ تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری ۱۹۱ هزار نفر بود و امروز ۴۷۶ هزار مقرری بگیر مورد حمایت وزارت تعاون است و به عبارتی می‌توان گفت حمایت از بیکاران مقرری بگیر در این مدت ۱۴۸ درصد رشد داشته است.

در زمینه حمایت از کارگران کارگاه‌های آسیب دیده در ابتدای دولت ۲۹۸ هزار نیروی کار حمایت می‌شد و این رقم ۳۲ درصد رشد داشت و برابر ۳۹۴ هزار نفر است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول