کد خبر:267058
پ
صرافی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

درگاه مالی صرافی‌های آنلاین مسدود شد

از ۱۴ اسفندماه درگاه مالی صرافی‌های آنلاین خرید و فروش رمز ارز در ایران مسدود شده است.

از ۱۴ اسفندماه درگاه مالی صرافی‌های آنلاین خرید و فروش رمز ارز در ایران مسدود شده است.

 

*** مسدود شدن درگاه مالی صرافی‌های آنلاین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همان طور که ساعتی پیش گزارش کردیم در ۱۲ اسفندماه ابلاغیه مسدود کردن درگاه مالی سایت‌های فروش رمز ارز ابلاغ شد.

حال براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از ۱۳ اسفند ماه درگاه مالی صرافی‌های آنلاین خرید و فروش رمز ارز در ایران مسدود شده و این صرافی‌ها دیگر امکان استفاده از سیستم مالی ایران و خدمات شاپرک و نقل و انتقال مالی به صورت ریالی در این سیستم را ندارند.

البته صرافی‎‌های آنلاین خرید و فروش رمز ارزها همچون بیت کوین همچنان می‌توانند به کار خود در خرید و فروش رمز ارز ادامه دهند اما مشکل اینجا است که از ۱۴ اسفندماه دیگر نمی‌توانند از طریق درگاه‌های بانکی ایران در شاپرک، پول مشتریان را به صورت ریال دریافت کرده و یا پول به صورت ریال به حساب مشتریان خود واریز کنند.

اقدام بانک مرکزی در قطع ارائه خدمات بانکی به صرافی‌های آنلاین در حالی ست که کارشناسان معتقدند خرید و فروش رمز ارز راهی برای خروج ارز و سرمایه از کشور است.

بنابراین قطع دسترسی صرافی‌های آنلاین به سیستم بانکی ایران می‌تواند گامی در راستای جلوگیری از خروج ارز و سرمایه از کشور باشد البته اگر صرافی‌های آنلاین راهی برای دور زدن قانون در این زمینه پیدا نکنند.

اقتصاد سالم

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول