کد خبر:268573
پ
شهردار
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قول مساعد شهردار به ۳ دغدغه رییس جمهوری درباره تهران

شهردار تهران در رابطه با سه دغدغه‌ای که رییس جمهوری در مورد بوی نامطبوع جنوب پایتخت، ساماندهی متکدیان و ایجاد انسجام ساختمان‌های شهر قول مساعد داد.

شهردار تهران در رابطه با سه دغدغه‌ای که رییس جمهوری در مورد بوی نامطبوع جنوب پایتخت، ساماندهی متکدیان و ایجاد انسجام ساختمان‌های شهر قول مساعد داد.

 

***  قول مساعد شهردار به ۳ دغدغه رییس جمهوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیروز حناچی در حاشیه افتتاح ۲ ایستگاه مترو میدان قیام و دولاب در رابطه با سه دغدغه ای که رییس جمهوری در مورد بوی نامطبوع جنوب پایتخت، اظهار کرد:

در مورد سه نکته‌ای که آقای رئیس جمهور اشاره کردند، یکی از آن‌ها بوی نامطبوع بود که البته در حریم تهران است اما قول دادیم که تمام تلاش خود را با همکاری استانداری تهران انجام دهیم تا این اتفاق به نام تهران و پایتخت حل شود.

رییس جمهوری در مورد انسجام ساختمان‌ها نیز صحبت کردند که این یک اقدام میان و بلندمدت است و باید در طرح تفصیلی تعقیب شود؛ این مورد را نیز در دستور کار داریم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

 

*** ساماندهی کودکان کار و تکدی‌گری

 

شهردار تهران درباره اشاره رییس جمهوری در خصوص ساماندهی کودکان کار و تکدی‌گری نیز، گفت:

شهرداری در این زمینه مسئولیت‌هایی دارد که در حال حاضر مراکز ساماندهی و توانمندسازی برای کودکان کار و متکدیان راه‌اندازی کردیم که اینکار را با جدیت بیشتری ادامه خواهیم داد.

 

وی در خصوص اینکه با بهره‌برداری از ایستگاه‌های مترو آیا مشکل تامین قطار حل می‌شود، اظهار کرد:

در هفته آینده قطار ملی را رونمایی خواهیم کرد و قبل از آن نیز موافقت‌نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه برای عقد قرارداد قطارهای داخلی خواهیم داشت که با راه اندازی آن و حمایت دولت این خلا را برطرف کنیم.

در حدود هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار واگن برای مناسب‌سازی فاصله سرخط حرکت قطارها کم داریم که ۶۳۰ واگن از چین وارد خواهد شد و مابقی را از طریق شرکت واگن‌سازی تامین خواهیم کرد و در آینده هشت ایستگاه دیگر را در امتداد خط۶ و ۷ افتتاح خواهیم کرد.

 

*** حصار کشی در اطراف تئاتر شهر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهردار تهران درباره حصار کشی در اطراف تئاتر شهر نیز، اظهار کرد:

هیچ کار غیرکارشناسی انجام نمی‌شود، تئاتر شهر یکی از مفاخر دوره معماری معاصر است اما تداخل عملکردهایی که در اطراف آن وجود دارد از این رو برای حفاظت از تئاتر شهر بحث‌هایی شده اما هنوز هیچ اقدامی انجام نگرفته است.

هر اقدامی که در این باره بخواهد انجام شود باید مبتنی بر مطالعات کارشناسی باشد.

۲ ایستگاه مترو میدان قیام و دولاب واقع در خط هفت با حضور ویدیو کنفرانسی رییس ‌جمهوری در پایتخت افتتاح و بهره‌برداری شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول