کد خبر:266968
پ
واگذاری محدوده‌های معدنی
براساس اعلام وزارت صنعت:

محدوده‌های معدنی فاقد مالک از طریق مزایده عمومی واگذار خواهد شد

بر اساس اعلام وزارت صنعت، محدوده‌های معدنی فاقد مالک از طریق مزایده عمومی واگذار خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت صنعت، محدوده‌های معدنی فاقد مالک از طریق مزایده عمومی واگذار خواهد شد.

 

*** استفاده از ظرفیت و امکانات طرح‌های نیمه تمام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت صنعت در اطلاعیه‌ای درباره واگذاری محدوده‌های معدنی اعلام کرد:

یکی از سیاست‌های اصلی وزارتخانه، استفاده از ظرفیت‌های معطل مانده در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و هدایت هدفمند منابع و جذب سرمایه در راستای بهره‌وری از این ظرفیت‌ها است از این رو با توجه به اهمیت معدن در صنایع مهم و راهبردی و نیز غنی بودن کشور از این منابع، این موضوع به صورت جدی در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه یکی از چالش‌های عمده در حوزه‌های مختلف اقتصادی، مربوط به طرح‌های نیمه تمامی است که به دلایل مختلف فنی و اقتصادی متوقف شده‌اند، استفاده از ظرفیت و امکانات طرح‌های نیمه تمام امری ضروری است از این رو وزارت صنعت معدن و تجارت، به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود معدنی، علاوه بر برنامه‌ریزی کارشناسی و دقیق برای تکمیل و توسعه زنجیره معادن و صنایع معدنی، طرح واگذاری محدوده‌ها و پهنه‌های متروکه را نیز مورد پیگیری جدی قرار داده و اقدامات اولیه آن انجام شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** مزایده پهنه‌های متروکه بلوکه شده جهت جذب سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزرات صنعت در پایان آورده است:

در گام نخست، مزایده پهنه‌های متروکه بلوکه شده جهت جذب سرمایه و نیز معرفی فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری در حوزه معدن به علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران در نیمه دوم فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

در این مرحله، محدوده‌های معدنی فاقد مالک که بلا استفاده مانده‌اند، به عموم عرضه می‌شود و اینکار علاوه بر فعالسازی این پهنه‌ها، موجب جهت‌دهی هدفمند سرمایه‌ها و در نهایت رشد صنایع معدنی خواهد شد و به این ترتیب بخش معدن یک گام مهم در مسیر توسعه خواهد داشت.

البته در این مزایده، محدوده‌های مشکل‌دار از نظر منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست که هنوز موفق به اخذ استعلام‌های سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر نشدند، عرضه نمی‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول