کد خبر:267077
پ
قاضی+زاده+هاشمی
رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰:

مجلس تحقیق و تفحص از مالیات اپراتورها را کلید می‌زند

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اعلام کرد، درباره عملکرد و هزینه کرد حق‌السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص خواهد شد.

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اعلام کرد، درباره عملکرد و هزینه کرد حق‌السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص خواهد شد.

 

*** سهم مالیات اپراتورها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در رسانه ملی در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره مصوبه بودجه‌ای مجلس درباره درآمد دولت از حق السهم اپراتورها، اظهار داشت:

آماده گفت ‌و گو و مذاکره با وزیر ارتباطات در رسانه ملی درباره عملکرد این وزارتخانه و همچنین هزینه کرد حق السهم اپراتورها در تمام این سال‌های وزارت ایشان هستم تا مشخص شود که حق السهم دولت چقدر بوده و کجا هزینه شده است.

 

*** سازمان برنامه و بودجه، معیار و ملاک مجلس در تصمیمات بودجه‌ای است

 

رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در مجلس با تاکید بر اینکه یکی از مواردی که دولت آن را تغییر نداد، عدد متعلق به حق السهم دولت از اپراتورها بود، عنوان کرد:

دولت برخی پیشنهادات مجلس درباره مبلغ نفت، مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی گمرک، یا وروردی خودرو را نپذیرفت و در لایحه اصلاحی مبالغ را اصلاح کرد اما یکی از مواردی که دولت آن را تغییر نداد، عدد متعلق به حق السهم دولت از اپراتورها بود.

آنچه از طرف دولت ملاک و مورد توجه مجلس است، اظهارات آقای آذری جهرمی نیست، ایشان وزیر است، سند و حرف و مبنای دولت و آنچه در هیئت دولت مصوب می‌شود، اظهارات سازمان برنامه و بودجه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات ۳۲ میلیارد دلار کالا در ۱۱ ماهه سال ۹۹

تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد

نگاه به محیط زیست در کشور باید یک نگاه حاکمیتی باشد

 

 

*** سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تأیید کرده است

 

قاضی زاده هاشمی در خصوص اینکه سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تأیید کرده است، گفت:

اگر عدد کم بوده و آنها موضوع را شفاف کردند به دلیل نور تابانیدن مجلس به سازمان برنامه و بودجه بوده است، لذا وزیر ارتباطات مشکلش را با سازمان برنامه و بودجه حل کند.

سازمان برنامه و بودجه کم اظهاری این آقایان را کاملا تایید کرده است و ما سند هم داریم.

عددی که به عنوان حق السهم دولت از اپراتورها در لایحه آمده، همان عدد پیشنهاد شده از سوی مجلس است که آنها پذیرفتند.

 

وی با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات درباره اینکه مجلس می‌خواهد اینترنت را گران کند، افزود:

ما کجا چنین موضوعی را عنوان کردیم، متاسفانه یک مطلب کاملا دروغی را به افکار عمومی و مردم القاء می‌کنند، دروغ گویی جرم است.

بر اساس مصوبه مجلس وزارت ارتباطات حق گران کردن یا جابه جایی نسبت‌ها را ندارند، بحث ما در مجلس پیرامون حق السهم دولت از اپراتورها بود و ارتباطی با قیمت‌گذاری ندارد. ما در مجلس با تمام این وجود، قیمت گذاری را به خاطر فضاسازی‌ها محدود کردیم.

 

*** تحقیق و تفحص از حق‌السهم دولت از اپراتورها کلید می‌خورد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در پایان با بیان اینکه تحقیق و تفحص از حق‌السهم دولت از اپراتورها کلید می‌خورد، اظهار کرد:

بر همین اساس قطعا در مجلس راجع به عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص می‌کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول