کد خبر:266834
پ
فولاد
بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

رشد ۲ درصدی صادرات ورق گرم فولادی تا پایان دی‌ماه

بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران صادرات ورق گرم فولادی در ۱۰ ماهه سال جاری به رقم ۴۷۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که ۴۶۷ هزار تن بود، افزایش ۲ درصدی نشان می‌دهد.

بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران صادرات ورق گرم فولادی در ۱۰ ماهه سال جاری به رقم ۴۷۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که ۴۶۷ هزار تن بود، افزایش ۲ درصدی نشان می‌دهد.

 

*** صدور ۲۶ هزار تن ورق سرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حاکی است، واردات ورق گرم فولادی نیز در دوره مزبور به میزان ۳۰۸ هزار تن بود که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ که ۶۷ هزار تن بود، افزایش ۳۶۰ درصدی دارد.

براساس آمار مورد بررسی، صادرات ورق سرد در دوره این گزارش به رقم ۲۶ هزار تن رسید و در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۸ که ۱۱۰ هزار تن بود، کاهشی به میزان ۷۶ درصد را نشان می‌دهد.

ضمن اینکه واردات ورق سرد هم در دوره ۱۰ ماهه ۹۹ رویه افزایشی داشت و نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با رشد ۹۳ درصدی، رقم ۲۲۶ هزار تن را ثبت کرد.

سال ۹۸  در مدت این گزارش ۱۱۷ هزار تن ورق سرد وارد کشور شده بود.

 

*** ورق پوشش‌دار و افت صادرات

 

سال ۹۹ در مدت ۱۰ ماهه صادرات ورق پوشش‌دار افزون بر ۷۳ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۱۳۶ هزار تن بود، کاهش ۴۶ درصدی دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد برخلاف صادرات، واردات ورق پوشش‌دار در مدت مزبور با ۱۸ درصد رشد نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ رقم ۱۹۲ هزار تن را ثبت کرد، ضمن اینکه در سال گذشته ۱۰ ماهه به میزان ۱۶۳ هزار تن از این نوع ورق وارد شده بود.

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** صادرات ۵۷۵ هزار تن مقاطع تخت فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمار انجمن یاد شده حاکی است در ۱۰ ماهه سال ۹۹ در مجموع ۵۷۵ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه که ۷۱۳ هزار تن بود، کاهش ۱۹ درصدی نشان می‌دهد، اما برخلاف کاهش صادرات، واردات مقاطع تخت فولادی در دوره این گزارش در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۸ افزایش ۱۰۹ درصدی یافت.

واردات مقاطع تخت فولادی در دوره فروردین تا دی‌ماه ۹۹ به میزان ۷۲۶ هزار تن ثبت شد، درحالی که سال ۹۸ در این مدت ۳۴۷ هزار تن واردات انجام شده بود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول