کد خبر:266837
پ
رسولی
مدیرعامل شرکت راه‌آهن:

سند عملیاتی حمایت از تولید داخل ناوگان ریلی تصویب می‌شود

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تصویب سند عملیاتی حمایت از تولید داخل ناوگان ریلی بین وزارتخانه‌های راه، صنعت و نفت در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تصویب سند عملیاتی حمایت از تولید داخل ناوگان ریلی بین وزارتخانه‌های راه، صنعت و نفت در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** راه‌اندازی سامانه رونق و جهش تولید گام بزرگی در حمایت از تولیدات داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید رسولی در هشتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی و ششمین نمایشگاه پرواز و صنایع وابسته که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است، با تقدیر از تلاش خانواده بزرگ راه آهن در سال جهش تولید و تحمل مشکلات ناشی از کرونا، اظهار کرد:

راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تولید داخل، سامانه رونق و جهش تولید بیش از چهار هزار و ۶۰۰ قطعه‌ای که توسط صنعتگران، تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور تاکنون از قطعات و تجهیزات ریلی ساخته شده را راه‌اندازی و بارگذاری کرد که هم‌اکنون اطلاعات کامل تولیدکننده و مشخصات کامل قطعات در اختیار عموم مصرف‌کنندگان و تقاضاکنندگان قرار دارد.

 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، راه‌اندازی این سامانه را گام بزرگی در حمایت از تولیدات داخل اعلام کرد و افزود:

از این پس ثبت سفارش خارجی برای تولید قطعات و تجهیزات ریلی نخواهیم داشت و با حمایت جدی از تولیدکنندگان در کنار آن‌ها برای توسعه تولیدات‌شان هستیم.

در این سامانه نزدیک به یک‌ هزار و ۴۰۰ قطعه‌ای که هنوز وارداتی است با مشخصات کامل بارگذاری شد و هم اکنون از طریق شبکه اینترنت در اختیار عموم صنعتگران، شرکت‌های دانش بنیان و علاقمندان به تولید این قطعات قرار گرفته و بارها اعلام کردیم راه‌آهن از تولید داخل شدن این قطعات حمایت مادی و معنوی می‌کند، بنابراین برای جهاد خودکفایی ریلی فراخوان دادیم.

 

*** تصویب سند عملیاتی حمایت از تولید داخل در آینده نزدیک

 

رسولی از داخلی‌سازی برخی از قطعات ریلی از سوی شرکت‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه به عنوان یکی از دستاوردهای این دوره از نمایشگاه یاد کرد و گفت:

با تکیه بر توانمندی‌های داخل، سند عملیاتی حمایت از تولید داخل در حوزه ناوگان ریلی بین وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی شرکت راه‌آهن، وزارت صنعت و وزارت نفت در حال تدوین است که بخشی از آن آماده شده و قرار است در یک هفته با مسئولیت معاونان این سه مجموعه نهایی شود و به‌ زودی به تصویب برسد.

 امروز حمایت دولت و شرکت راه‌آهن برای خودکفایی در صنعت ریلی وجود دارد و این نویدی برای اهالی صنعت کشور، فعالان صنعت ریلی و صنعتگران و متخصصان است که درهای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به روی آنان باز است.

 

رسولی در ادامه، تاکید کرد:

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با اهالی صنعت گام بلندی برای استفاده حداکثری از صنعت ریلی کشور بردارد و این سرمایه گرانبهایی برای توسعه است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** افتتاح دستگاه ریل باس

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سال ۹۹ در غرفه راه‌آهن، بخش مرکز جهادی پیشرفت، فهرست موضوعات اولویت‌دار را تعیین کرده است، تصریح کرد:

کارگروه‌های جهادی راه‌آهن، متشکل از استادان دانشگاه، بازنشستگان، اهالی صنعت، بخش غیردولتی و کارکنان و اهالی راه‌آهن در برخی از دستاوردها ارائه شده است که از همه دعوت می‌کنیم تا در این جهاد شرکت کنند.

اثرات دستاوردهای چشمگیر راه‌آهن در اقتصاد ملی نمایان است و بیش از گذشته خواهد شد.

 

وی با اعلام تشریک مساعی با شرکت‌های حمل و نقل ریلی و قدردانی از زحمات آن شرکت‌ها در ایام کرونا، اظهار داشت:

سال ۹۹ هر ماه شاهد افتتاح ناوگان جدید ساخته شده توسط تولیدکنندگان داخلی بودیم، امروز نیز در این مراسم یک دستگاه ریل باس را تحویل می‌دهیم.

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه ساخت واگن داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پایان از امضای تفاهم‌نامه ساخت واگن داخلی با سفارش شرکت‌های حمل و نقل ریلی خبر داد و یادآور شد:

ظرفیت حمل و نقل ریلی در بورس کالا عرضه می‌شود، با این کار شرایط به شکل هم‌زمان برای خریداران کالا فراهم می‌شود تا بلیت حمل و نقل آن را نیز خریداری کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول