کد خبر:266803
پ
بندر
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

پارت دوم تجهیزات هندی‌ها در راه بندر چابهار/ تحقق بخش دیگری از تعهدات سرمایه‌گذاری هند

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود پارت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در چابهار در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود پارت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در چابهار در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** پارت دوم تجهیزات هندی‌ها در راه بندر چابهار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهروز آقایی بر اساس قرارداد سرمایه‌گذاری هند در چابهار، اظهار داشت:

بر اساس قرارداد سرمایه‌گذاری هند در چابهار، آنها به ورود ۸۵ میلیون دلار تجهیزات در بندر شهید بهشتی متعهد شده‌اند که از این میزان در مرحله نخست دو جرثقیل ساحلی ۱۴۰ تنی که از مدرن‌ترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات بندری به‌شمار می‌روند، بهمن‌ماه سال ۹۹ وارد این بندر شد.

 

وی ارزش تجهیزاتی را که در فاز نخست در بندر چابهار رونمایی شد ۸٫۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود:

با ورود این تجهیزات قابلیت تخلیه و بارگیری سالانه در بندر شهید بهشتی تا ۲۰ میلیون تن ارتقا پیدا کرد و ۱۰ درصد تعهدات هند در زمینه تجهیزات در این بندر محقق شد‌.

همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، کشتی حامل پارت دوم این تجهیزات شامل دو دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۱۰۰ تنی با ارزش ۷٫۵ میلیون دلار، ۲۶ اسفندماه در بندر شهید بهشتی پهلو می‌گیرد و دو دستگاه دیگر نیز در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ وارد این بندر خواهد شد.

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** نتایج قرارداد 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در پایان با بیان این که ۳۰ درصد از تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هند در چابهار، محقق می‌شود، اضافه کرد:

با ورود این تجهیزات و با توجه به ظرفیت ایجادشده در بندر شهید بهشتی دیگر هیچ محدودیتی در تخلیه و بارگیری انواع گروه‌های کالایی وجود نخواهد داشت.

قرارداد سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی بر اساس توافقنامه ایران، هند و افغانستان، موسوم به چابهار منعقد و در این راستا نشست‌های متعددی جهت افزایش ترافیک کالا، خرید تجهیزات و تبادلات اقتصادی برگزار شده است که انتقال بیش از ۳۰۰ هزار تن کالای ترانزیتی و صادراتی بین بنادر این کشور و بندر چابهار از مهمترین نتایج آن است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول