کد خبر:266679
پ
دهقان
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد خبر داد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد خبر داد.

 

*** تصویب طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی دهقان دهنوی، رسالت و هدف صندوق توسعه بازار را کمک به پایداری و ثبات بازار عنوان کرد و اظهار کرد:

پیشنهادی مبنی بر حمایت از سهامداران خرد برای روند آینده بازار مطرح شد.

بر اساس این پیشنهاد، سهامدارانی که در تاریخ امروز ارزش پورتفوی آنها ۱۰ میلیون تومان یا کمتر بوده و ورود آنها به بازار سرمایه در سال جاری تا به امروز اتفاق افتاده است، بتوانند بر روی پورتفوی سهام خود نوعی ضمانت حداقل بازدهی از صندوق توسعه دریافت کنند.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

پورتفوی مورد محاسبه برای این افراد مشتمل بر سهام، واحدهای صندوق‌های با درآمد ثابت و صندوق‌های سهامی و به طور کلی اوضاع اوراق بهادار بازار سرمایه خواهد بود که اگر ارزش آن ۱۰ میلیون تومان یا کمتر باشد، صندوق توسعه بازار، این حمایت را در قالب یک اختیار فروش برای این دسته از سهامداران بر روی کل پورتفویشان و برای تاریخ انتهای اردیبهشت ۱۴۰۱ قائل می‌شود.

بر این اساس و تا این تاریخ کسب حداقل بازدهی ۲۵ درصدی تضمین می‌شود و چنانچه بازدهی کمتر از این میزان باشد، جبران و مابه التفاوت به سهامداران پرداخت خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها برای توسعه صنعت

رایزنی وزارت صنعت با مجلس در مورد طرح فولاد

واردات ۲۱.۴ میلیون تن کالای اساسی در ۱۱ ماه

 

 

*** شرط لازم برای پرداخت این مبلغ جبرانی

 

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار شرط لازم برای پرداخت این مبلغ جبرانی را تغییر ندادن پورتفوی امروز سهام‌دار خرد تا تاریخ سررسید دانست و افزود:

البته افراد می‌توانند سهام جدید خریداری کرده و به پورتفوی خود اضافه کنند ولی بخش جدید مشمول این حمایت نخواهد بود، همچنین مقدار سهامی که امروز به نوعی در قالب پورتفویشان بیمه می‌شود را باید حفظ و نگهداری کنند و در صورت تغییر هر بخش، کل حمایت لغو خواهد شد.

این موضوع به عنوان پیشنهاد در شورا مطرح شد و مورد پذیرش قرار گرفت و جزییات اجرایی آن در روزهای آتی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

 

*** نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالت مشخص شد

 

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار موضوع طرح شده در جلسه سه شنبه شب شورای عالی بورس را نحوه پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد و اظهار داشت:

با توجه به تعدد شرکت‌های کنونی در پرتفوی سهام عدالت، مقرر شد تا به منظور تسهیل فرایند، واریز سود سهام افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شود.

 

سخنگوی شورای عالی بورس به برگزار نشدن انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اشاره کرد و گفت:

بر همین اساس، سال جاری سود سال ۹۸ سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، به همان روش سهام‌داران مستقیم سهام عدالت و توسط شرکت سمات واریز می شود.

 

*** تعویق انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با اشاره به اینکه قرار بود در ماه جاری انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برگزار شود، اظهار کرد:

با توجه به طولانی شدن فرایند احراز صلاحیت کاندیداهای عضویت در هیئت مدیره این شرکت‌ها در مراجع ذی صلاح، مقرر شد تا با تصمیم شورای عالی بورس، برگزاری این انتخابات به تعویق بیفتد.

بر همین اساس، مقرر شد کماکان امر مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و دیگر امور مرتبط تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ برعهده سازمان خصوصی‌سازی باشد تا زمینه‌های لازم برای حضور حداکثری نامزدها برای عضویت در هیئت مدیره و سهامداران برای حضور در انتخابات فراهم شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول