کد خبر:266640
پ
صندوق‌های سرمایه‌گذاری
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

ابلاغ مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام

 مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام را ابلاغ کرد.

 مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام را ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ مصوبه جدید برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، مصوبه اخیر هیئت مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام را ابلاغ کرد.

 

براساس طرح پیشنهادی از طرف صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناشی از جمع‌بندی مذاکرات با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر شده است تا صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل ۱۵ درصد و حداکثر ۲۵ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق های سرمایه‌گذاری هستند.

در این طرح عنوان شده است که صندوق‌های یاد شده ملزم هستند تا پایان اسفند ۱۴۰۰ نسبت به رعایت نصاب موضوع این مصوبه اقدام کنند که برا ساس آن تا پایان اسفند ماه ۹۹ نسبت به افزایش دست‌کم سه واحد درصد در نصاب موضوع این مصوبه در مقایسه با وضعیت فعلی (تاریخ ابلاغ این مصوبه) و تا میزان حداقل نصاب مجاز سرمایه‌گذاری در سرفصل یاد شده اقدام کنند.

همچنین تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰ در هر فصل نسبت به افزایش سه واحد درصد در نصاب موضوع این مصوبه در مقایسه با وضعیت فعلی (تاریخ ابلاغ این مصوبه) و تا میزان حداقل نصاب مجاز سرمایه‌گذاری در سرفصل یاد شده اقدام کنند.

به ازای هر یک واحد درصد افزایش سرمایه‌گذاری در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس تا میزان نصاب مجاز سرمایه‌گذاری در سرفصل یاد شده ۲ واحد درصد از حداقل نصاب سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت کسر می‌شود.

 

*** توزیع حداقل ۲ درصد دارایی از محل ذخیره ناشی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این طرح به صندوق‌ها اختیار داده شد در خصوص توزیع حداقل ۲ درصد دارایی از محل ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام در پایان سال مالی جاری صندوق، تا یک سال پس از پایان سال مالی مذکور و متناسب با شرایط بازار تصمیم‌گیری کنند و همچنین مصوب شد که حداکثر میزان خرید اوراق دولتی به اندازه ۳۰ درصد ارزش دارایی‌های درآمد ثابت صندوق‌ها باشد.

 

 

 

انتهای پیام////

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول