کد خبر:266464
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

تولید ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت برای دهک‌های پایین جامعه

وزیر راه و شهرسازی از تولید ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت برای دهک‌های پایین جامعه خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از تولید ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت برای دهک‌های پایین جامعه خبر داد.

 

*** امضا تفاهم‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان‌‌قیمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در مراسم تفاهم‌نامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های پایین، اظهار کرد:

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانک‌های عامل در قالب تولید مسکن ارزان‌قیمت در راستای طرح اقدام ملی مسکن به منظور گسترش خیر و نیکی در کشور بر پایه قرض‌الحسنه و با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمدی پایه‌گذاری شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که این تفاهم‌نامه جامعه محور بوده و زمینه را برای گسترش نیکوکاری در کشور فراهم می‌کند، گفت:

این تفاهم‌نامه که برای ۵۰ هزار واحد به امضا رسیده یکی از بی‌نظیرترین اقدامات بعد از انقلاب اسلامی است که جامعه محور بوده و سرمایه اجتماعی را مدنظر قرار می‌دهد، شامل زوج‌های جوان و خانوارهای کم‌درآمدی است که با این کار به دنبال آن هستیم تا باقیات و صالحاتی از خود بر جای بگذاریم.

 

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه افزود:

در جریان این تفاهم‌نامه همکاری، جریان ساخت‌ و ساز، کیفیت منابع و پشتیبانی تأمین زمین توأمان انجام خواهد شد و تولید مسکن ارزان قیمت به جریان می‌افتد.

 

*** تسهیلات۱۵۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۶۰ ماهه

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به این که تاکنون خیرین مسکن‌ساز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای عظیمی در حوزه مسکن ارزان‌قیمت برای دهک‌های کم‌درآمدی انجام دادند، اظهار داشت:

تفاوت تفاهم‌نامه‌ای که به امضا رسید با دیگر طرح‌های تولید مسکن ارزان‌قیمت در این است که در این طرح مشارکت مردم نیز در سازندگی، توسعه و تولید مسکن برای جامعه هدف در قالب تأمین سرمایه قرض‌الحسنه با سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات و با بازپرداخت ۶۰ ماهه فراهم شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** تفاهم‌نامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های پایین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تفاهم‌نامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های یک تا ۳ درآمدی ۱۲ اسفند بین وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانک‌های عامل در راستای طرح اقدام ملی مسکن و در قالب توسعه مسکن ارزان‌قیمت به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است تا به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک‌های کم‌درآمدی جامعه هستند (دهک‌های یک تا ۳) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق بگیرد که در اجرای این طرح، خانوارهای کم‌درآمد تازه ازدواج‌کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام‌ها و مشارکت در این طرح هستند از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد.

مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۵ سال تعیین شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول