کد خبر:266556
پ
امیدعلی پارسا
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

ابلاغ بخشنامه افزایش مدت زمان تقسیط بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولیدی غیردولتی

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه افزایش مدت زمان تقسیط بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولیدی غیر دولتی را ابلاغ کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه افزایش مدت زمان تقسیط بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولیدی غیر دولتی را ابلاغ کرد.

 

*** افزایش مدت زمان تقسیط بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولیدی غیر دولتی به ۵ سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امید علی پارسا با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود اقتصادی و به منظور جلوگیری از بروز اختلال در روند تولید و اشتغال، مدت زمان تقسیط بدهی ما‌لیاتی بنگاه‌های تولیدی غیر دولتی، از سه سال به پنج سال افزایش می‌یابد.

وی با صدور بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۹۲ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱، حکم بندهای (۱) و (۲) مصوبه پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۱۹ درصدی تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

کالاهای گروه ۲۷ در بنادر در معرض فساد هستند

در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم

 

 

*** متن بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

 

براساس این بخشنامه، حکم بندهای مصوبه مذکور که به تأیید رهبر معظم انقلاب رسیده است، بدین شرح است:

۱- با توجه به شرایط موجود اقتصادی، تا پایان سال ۱۴۰۰، به منظور جلوگیری از بروز اختلال در روند تولید و اشتغال و با هدف امکانپذیر نمودن وصول مطالبات مالیاتی از بنگاه‌های تولیدی غیر دولتی، مدت زمان تقسیط مندرج در ماده (۱۶۷) قانون ما‌لیات‌های مستقیم، صرفاً برای بنگاه‌هایی که برنامه احیای تولید و ساماندهی مالی آنها به تأیید ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید رسیده است، به حداکثر ۶۰ ماه افزایش می‌یابد.

۲- به ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید اجازه داده می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰، به منظور جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی که طرح احیای تولید و ساماندهی مالی آنها به تأیید آن ستاد رسیده است، نسبت به تعویق یک ساله و فقط برای یک بار اجراییه‌هایی که به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور، تأمین اجتماعی، شرکت‌های آب، برق، گاز، شبکه بانکی و شهرداری‌ها علیه بنگاه‌های مذکور صادر گردیده، در صورت تعیین تکلیف، استمهال و تقسیط بدهی‌ها توسط ستاد مذکور اقدام نماید.

دستگاه‌های مزبور و بانک‌ها می‌توانند در صورت تصویب ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، نسبت به تعویق اجرائیه‌های مربوط اقدام نمایند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول