کد خبر:266339
پ
سد
طبق جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب:

۵۵ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور پر است/ افت ۲۱ درصدی ورودی آب به سدها

در حال حاضر ۲۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون مترمکعب آب در سدها ذخیره شده که این مقدار نشا‌ن‌دهنده پُر بودن ۵۵ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور است.

طبق جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب، در حال حاضر ۲۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون مترمکعب آب در سدها ذخیره شده که این مقدار نشا‌ن‌دهنده پُر بودن ۵۵ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور است.

 

*** افت ۲۱ درصدی ورودی آب به سدها

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه ۹۹) تا پایان روز هشتم اسفندماه، ۱۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون مترمکعب آب به مخازن سدهای کشور وارد شد که در مقایسه با ورود ۱۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون مترمکعبی آب به مخازن سدهای کشور در مدت مشابه سال ۹۸، شاهد افت ۲۱ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور هستیم.

در این مدت خروجی آب از مخازن سدهای کشور نیز ۱۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با خروج ۱۷ میلیارد و ۴۱۰ میلیون مترمکعبی آب از مخازن سدهای کشور در مدت مشابه سال ۹۸، کاهشی ۱۹ درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

از مجموع ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن سدهای کشور، در حال حاضر ۲۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون مترمکعب آب در سدها ذخیره شده که این مقدار نشان دهنده پُر بودن ۵۵ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور است.

در زمان مشابه سال ۹۸، میزان پرشدگی مخازن سدهای کشور با ذخیره ۲۹ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعبی آب، ۵۹ درصد بود که مقایسه این رقم با میزان پرشدگی مخازن سدها در سال جاری، نشان دهنده کاهش ۷ درصدی ذخایر سطحی آب کشور است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مخالفت مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد

تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه ۹۹

سفر وزیر صنعت به استان قزوین

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول