کد خبر:266170
پ
۱۵۷۷۶۵۴۲۴ (۱)
بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد:

رشد ۶۷ درصدی واردات شمش فولادی در ۱۰ ماهه ۹۹

بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد، آمارهای واردات شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه سال جاری گویای رشد ۶۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ دارد.

بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد، آمارهای واردات شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه سال جاری گویای رشد ۶۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ دارد.

 

*** رشد واردات ۱۰۰ درصدی شمش بیلت و بلوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، سال جاری در ۱۰ ماهه پنج هزار تن شمش فولادی وارد کشور شد، در حالی که سال ۹۸ در مدت زمان یاد شده سه هزار تن واردات ثبت شد.

واردات شمش فولادی (بلیت و بلوم) در ۱۰ ماهه سال ۹۹ رشد ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهد و به رقم چهار هزار تن رسید، درحالی که در دوره مشابه سال ۹۸ به میزان دو هزار تن واردات این بخش انجام شد.

 

*** واردات یک‌هزار تن اسلب

 

واردات شمش (اسلب) در دوره مورد بررسی به رقم یک‌هزار تن رسید، با توجه به اینکه در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۹۸ نیز به همین میزان واردات انجام شده بود، بنابراین تغییری تحقق پیدا نکرد.

ثبات میزان واردات در این بخش گویای تقاضای حداقلی در این زمینه است.

 

*** افزایش ۱۰۲ درصدی واردات محصولات فولادی

 

واردات محصولات فولادی در این مدت نیز نسبت به ۱۰ ماهه سال ۹۸ افزایش ۱۰۲ درصدی را نشان می‌دهد، به‌گونه ای که سال ۹۹ در دوره یاد شده ۸۰۰ هزار واردات انجام گرفت، درحالی که سال ۹۸ به میزان ۳۹۶ هزار تن ثبت شده بود.

محصولات فولادی وارداتی در قالب مقاطع تخت و طویل انجام می‌شود.

 

*** رشد ۱۰۹ درصدی واردات مقاطع تخت

 

واردات مقاطع تخت فولادی در ۱۰ ماهه سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۱۰۹ درصدی دارد وبه رقم ۷۲۶ هزار تن رسید، در حالی که در مدت مزبور در سال ۹۸ به میزان ۳۴۷ هزار تن واردات ثبت شده بود.

واردات مقاطع تخت فولادی (ورق) بیشتر برای مصرف سازندگان لوله و پروفیل است که از تولیدکنندگان داخلی بنابر علل مختلف نمی‌توانند برخوردار شوند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مخالفت مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد

تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه ۹۹

سفر وزیر صنعت به استان قزوین

 

 

*** افزایش واردات مقاطع طویل فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمار ۱۰ ماهه سال جاری گویای آن است که ۷۴ هزار تن میزان واردات مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر) بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۴۹ هزار تن بود، افزایش ۵۱ درصدی یافت.

 

 

انتهای پیام/// 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول