کد خبر:266370
پ
حمایت از تولید کالای ایرانی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

مصوبه مهم مجلس برای حمایت از کالای ایرانی

نمایندگان مجلس، سازمان‌ برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد ‌را مکلف کردند در راستای حمایت از کالای ایرانی، اقدامات لازم برای واگذاری مطالبات قراردادی تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال را انجام دهند.

نمایندگان مجلس، سازمان‌ برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد ‌را مکلف کردند در راستای حمایت از کالای ایرانی، اقدامات لازم برای واگذاری مطالبات قراردادی تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال را انجام دهند.

 

*** واگذاری مطالبات قراردادی برای حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  نمایندگان مجلس در نشست علنی ۱۱ اسفندماه در جریان بررسی جزئیات هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۰ با بند الحاقی ۳ و ۴ تبصره ۵ موافقت کردند.

­بر اساس بند الحاقی ۳ تبصره ۵ ، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارائی مکلف شدند در چارچوب ماده(۸) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، مقدمات لازم اعم از انجام امور کارگزاری، ابلاغ قرارداد همسان واگذاری، صدور موافقتنامه و سایر زیر ساخت‌های مورد نیاز برای واگذاری مطالبات قراردادی( فاکتورینگ) تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال را فراهم نمایند.

سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارائی موظف‌اند گزارش عملکرد این بند را به صورت سه ماهه به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند.

همچنین بر اساس بند الحاقی ۴،‌ ­کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف که حداقل به مدت یکسال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه خود بر مبنای فهرست بهمن ماه سال ۹۸ اقدام نموده‌اند و فهرست حق بیمه جاری کارکنان شاغل را در طول دوره تقسیط ارسال و پرداخت می‌نمایند، می‌توانند از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون و حداکثر ظرف مدت چهار ماه، نسبت به درخواست تعیین تکلیف بدهی‌های قطعی شده برابر ماده(۲) قانون اصلاح قانون جرائم تامین اجتماعی مصوب سال ۸۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، از بخشودگی جریمه‌های متعلقه و سایر جریمه‌ها برخوردار شوند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مخالفت مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد

تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه ۹۹

سفر وزیر صنعت به استان قزوین

 

 

*** شرایط مشمول بخشودگی جرائم 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  در مواردی که کارفرمایان کارگاه‌های مذکور تا تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون بر مبنای فهرست بهمن ماه سال ۹۸ نسبت به تعدیل بیمه شدگان کارگاه اقدام نموده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها و رعایت حفظ اشتغال حداقل به مدت یکسال از زمان تقسیط و بر مبنای فهرست بهمن ماه سال ۹۸، از بخشودگی جرائم به شرح فوق برخوردار می‌شوند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول