کد خبر:265565
پ
ایران و عراق
دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق:

توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق تسریع شده است

دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق از  تسریع توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق با تعیین کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد.

دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق از  تسریع توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق با تعیین کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد.

 

*** توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد ولی علاءالدینی با اشاره به وجوه مشترک عراق با ایران، اظهار داشت:

عراق دارای وجوه مشترک فراوان اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی با کشور ایران دارد و طی مذاکرات صورت گرفته فی مابین دو کشور و برگزاری جلسات و کمیسیون‌های مشترک در ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه سال‌جاری، در حالی که تحریم‌های همه جانبه آمریکا علیه ایران اعمال می‌شد، توانستیم گام‌های مؤثری جهت توسعه روابط در بخش‌های مختلف عمران، صادرات محصولات در حوزه‌های گوناگون و توسعه صادرات غیرنفتی برداریم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بهره‌برداری از ابرپروژه آزادراه غدیر

آغاز توزیع کالاهای پرمصرف خانوار در ایام عید تا چند روز آینده

نرخ مصوب جدید موز برای مصرف‌کننده

 

 

*** توسعه صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق در پایان با اشاره به اینکه کالاها و خدمات ایران در کشور عراق، از اقبال خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد:

صادرات کالاهای کشاورزی، لبنیات، سدسازی، کالاهای آب و برق، گردشگری از جمله بخش‌هایی هستند که در مذاکرات صورت گرفته با کشور عراق، مورد توافق طرفین قرار گرفت.

امیدواریم روند توسعه صادرات با کشورهای همسایه به‌ویژه کشور عراق به صورت پایدار بوده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار مطلوب ایران استمرار و افزایش یابد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول