کد خبر:265529
پ
گاز مایع
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG:

جایگزینی تخصیص گاز مایع به خودروها به جای صادرات، خودتحریمی است

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG معتقد است، طرح جدید مجلس مبنی بر جایگزینی تخصیص گاز مایع به خودروها به جای صادرات آن، خودتحریمی است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG معتقد است، طرح جدید مجلس مبنی بر جایگزینی تخصیص گاز مایع به خودروها به جای صادرات آن، خودتحریمی است.

 

*** طرح جدید مجلس؛ معضلات جدید با ظاهر قانونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن جوهری در جمع رسانه‌ها با اشاره به طرح جدید مجلس پیرامون تخصیص سوخت LPG به سب سوختی خودروها، اظهار داشت:

با طرح جدید مجلس شورای اسلامی برای تخصیص سالانه ۲ میلیون تن سوخت LPG به خودروها، به جای حل معضلات گذشته، با دست خود معضلات جدیدی را با ظاهر قانونی ایجاد می‌کنیم که زیان‌های گسترده‌ای برای کشور به دنبال دارد.

 

وی در ادامه افزود:

تا امروز مصرف غیر قانونی و غیر ایمن LPG به عنوان سوخت خودروها در کشور، از معضلاتی بود که منجر به آتش‌سوزی‌های متعدد در مکان‌های غیر استاندارد عرضه LPG و آتش‌سوزی مهیب مخازن در زمان تصادفات و به تبع آن خسارت‌های جانی و مالی شده است که این معضل به کرات در رسانه‌ها منتشر شده است.

 

*** ورود LPG به سبد سوخت خودروها از سهم CNG کم می‌کند نه از سهم بنزین

 

جوهری با اشاره به تصویب طرح توسعه CNG در مجلس دهم، طرح عرضه LPG را مغایر با این مصوبه قانونی دانست و گفت:

یکی از ادله موافقان طرح تخصیص LPG به سبد سوخت خودروها، جایگزینی LPG با بخشی از مصرف بنزین کشور است، در حالی که این جایگزینی در صورت تحقق، اقتصادی نیست و حتی اگر LPG به سبد سوخت خودروها ورود کند، برخلاف تصور این قشر، به جای کاهش مصرف بنزین، از سهم مصرف CNG کاسته می‌شود چرا که بخشی از مالکان خودروهایی که مایل به دوگانه سوز کردن خودروی خود هستند، به جای مصرف CNG به مصرف LPG تمایل پیدا خواهند کرد.

 

وی در ادامه افزود:

به نظر می‌رسد پیشنهاد دهندگان این طرح توجهی به سرمایه‌گذاری و تلاش‌هایی که برای توسعه CNG کشیده شده نداشته‌اند و علاوه بر این به موضوع مهم، امکان صادراتی LPG در مقایسه با CNG توجهی نشده است.

 

*** جایگاه‌های استاندارد عرضه LPG کشور کمتر از انگشتان دست است

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با بیان این که با توجه به وجود منابع عظیم گاز و شبکه گسترده خطوط انتقال گاز و ظرفیت عرضه حدود ۵۰ میلیون مترمکعبی CNG در کشور و محدودیت‌های صادرات گاز طبیعی به دلیل تحریم‌های آمریکا، اجرای این طرح موجب جایگزینی LPG با CNG به عنوان سوخت خودروها و نوعی خود حریمی در کشور توسط مجلس شورای اسلامی خواهد شد، گفت:

حدود ۲۵۰۰ جایگاه CNG در کل کشور داریم در حالی که جایگاه‌های استاندارد LPG کمتر از انگشتان دست است و همچنین برای احداث جایگاه‌های LPG سرمایه‌گذاری بسیار زیادی نیاز است.

برای احداث جایگاه‌های CNG این ظرفیت با سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی ایجاد شده است و در حال حاضر ۵۰ درصد ظرفیت عرضه جایگاه‌های CNG در سطح کشور بلااستفاده مانده است.

 

وی در ادامه افزود:

جایگاه‌داران CNG در سال‌های اخیر به دلیل تبعات ناشی از تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیار زیادی مواجه بوده‌اند و علی‌رغم شعارهای مسئولین ذی‌ربط و نامگذاری CNG به عنوان سوخت ملی توسط وزیر محترم نفت همچنان این جایگاه‌ها فاقد صرفه اقتصادی می‌باشند.

در این شرایط اضافه شدن LPG به سبد سوخت خودروها و احتمال جایگزینی آن با بخشی از میزان عرضه فعلی CNG موجب نگرانی شدید جایگاه‌داران CNG شده است و در صورت تصویب این طرح، تغییرات ناگهانی دربرنامه‌های حوزه سوخت، موجب عدم اعتماد بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در کشور خصوصا در حوزه CNG خواهد شد.

 

*** ارزش صادراتی LPG از بنزین و گازطبیعی بیشتر است

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG با بیان این که ارزش صادراتی LPG به مراتب از بنزین و گاز طبیعی بیشتر است، گفت:

LPG به عنوان یک سوخت لوکس در جهان شناخته می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

متقاضیان LPG در بازار جهانی بیشتر از متقاضیان گازطبیعی و بنزین هستند چرا که ارزش حرارتی بالای این سوخت و همچنین کاربردهای متنوع آن به خصوص در صنعت پتروشیمی، این فرآورده را به فرآورده ای پرتقاضا تبدیل کرده است.

اگر ما به جای تخصیص گاز مایع به پتروشیمی و یا صادرات آن، بخشی از گاز مایع تولیدی خود را در موتور خودروها بسوزانیم، در واقع کم ارزش ترین راه مصرف گاز مایع را انتخاب کرده‌ایم.

 

جوهری با بیان این که میانگین قیمت صادراتی گاز مایع ۳۲۸ دلار و میانگین قیمت صادراتی بنزین ۲۹۴ دلار در هر تن است، گفت:

اگر ۲ میلیون تن در سال گاز مایع را به جای صادرات، به سوخت خودروها تخصیص دهیم و با فرض این که تمام این ۲ میلیون تن، از مصرف بنزین بکاهد و ما بنزین صرفه‌جویی شده را صادر کنیم، به معنای آن است که درآمد ۵۸۸ میلیون دلاری را جایگزین درآمد ۶۵۶ میلیون دلاری کرده ایم و این به معنای آن است که ضرر سالانه حاصل از مابه التفاوت قیمت گاز مایع صادراتی با بنزین صادراتی با احتساب دلار ۲۵ هزار تومانی، ۱٫۷ هزار میلیارد تومان است.

 

*** زیان سالانه ۱۴ هزار میلیارد تومانی از عدم صادرات گاز مایع و فروش آن در داخل

 

وی با اشاره به تاثیرات و تبعات اقتصادی عدم صادرات گاز مایع، تصریح کرد:

درحالی که طبق پیش بینی ها، با اضافه شدن ۲ میلیون تن در سال سوخت LPG به سبد سوخت خودروهای کشور، به همین میزان از مصرف CNG کم کرده و تأثیر قابل توجهی در مصرف بنزین نداشته باشد، به جز زیان‌هایی که به صنعت CNG کشور وارد می‌شود، با احتساب فروش ۲ هزار میلیارد تومانی گاز مایع در داخل کشور، زیان سالانه کشور از عدم صادرات گاز مایع و فروش آن در داخل، بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

 

جوهری از جایگزینی تخصیص گاز مایع به خودروها به جای صادرات آن با عنوان خودتحریمی در کشور یاد کرد و گفت:

وقتی در صادرات گاز طبیعی مشکلات متعددی ناشی از تحریم‌ها داریم، در حالی که فروش گاز مایع نه تنها مشکلات مشابه فروش گاز طبیعی را ندارد بلکه از فروش بنزین نیز پردرآمدتر و به علت تقاضای بالا، آسان‌تر است، کاهش صادرات گاز مایع با هدف مصرف در سبد سوخت خودروها، چیزی شبیه به خودتحریمی است.

 

*** احتمال افزایش حوادث در پی اجرای طرح تخصیص LPG به خودروها

 

وی با بیان این که بحث زیرساخت ارائه LPG به خودروها، بحث بسیار مهمی است، خاطرنشان کرد:

دولت در یک مرحله در سال‌های گذشته جایگاه‌های عرضه LPG را تعطیل کرده و همه برنامه‌ها را برای توسعه CNG متمرکز کردیم، حال چرا باید با بازگشت به گذشته، زیرساخت‌های ایجاد شده و هزینه‌های ملی در صنعت CNG را نادیده بگیریم و به دنبال آغاز ایجاد زیرساخت در عرضه LPG باشیم؟

 

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG در ادامه افزود:

در شرایطی که هیچ زیرساختی برای عرضه LPG به صورت استاندارد وجود ندارد و استانداردی نیز برای تبدیل خودروها به دوگانه سوز LPG نداریم، آغاز عرضه LPG به معنای خسارت پشت خسارت است.

برای تحقق تخصیص ۲ میلیون تن در سال LPG به سبد سوخت خودروها، باید ۱۵۰ جایگاه فعال LPG داشته باشیم که میانگین هزینه احداث هر جایگاه با استاندارد جهانی بدون هزینه زمین جایگاه، بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازدهی شاخص همچنان بالا است/ سهامداران از بازار سود می‌برند

آخرین مهلت دانشجویان و طلاب برای ثبت‌نام اینترنت رایگان

اعزام ۵ رایزن بازرگانی جدید تا پایان سال

 

 

*** هزینه‌های سنگین ایجاد زیرساخت‌های عرضه LPG در کشور

 

جوهری با بیان این که کل هزینه ایجاد جایگاه‌های اتوگاز در کشور با استاندارد جهانی به ۷٫۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد، گفت:

به این هزینه باید هزینه ۲۰ هزار میلیارد تومانی تبدیل ۲ میلیون دستگاه خودرو به دوگانه سوز LPG و هزینه ۵۰۰ میلیارد تومانی حمل گاز مایع با تانکر در جاده‌های کشور را اضافه کرد.

 

وی در ادامه افزود:

کل هزینه این طرح با احتساب هزینه احداث جایگاه‌های استاندارد جهانی، ۲۸ هزار میلیارد تومان می‌شود که این سوال مطرح است آیا محل تأمین این هزینه و محل بازگشت سرمایه‌گذاری در چنین طرحی دیده شده است؟

 

جوهری با اشاره به حوادث متعدد سوخت‌گیری و تردد خودروهای LPG سوز غیر مجاز در کشور، گفت:

احتمال آتش‌سوزی سوخت LPG از بنزین و CNG بیشتر است و وقتی بخواهیم در نبود استانداردها، به خودروهای LPG سوز رسمیت بدهیم، این کار به معنای افزایش حوادث است.

 

*** نیمی از ظرفیت عرضه CNG کشور خالی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG در پایان با اشاره به زیان‌آور بودن طرح جدید مجلس، اظهار داشت:

از سوی دیگر، سوخت ایمن CNG هم اکنون با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده، با نیمی از ظرفیت اسمی در حال خدمات‌دهی است و در حالی که می‌توانیم با کمترین هزینه، سهم سوخت CNG را به عنوان یک سوخت پاک و ایمن، در سبد سوخت خودروها افزایش دهیم، تصویب طرحی برای آوردن LPG به سبد سوخت خودروها و کاهش بیش از پیش سهم CNG هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجتماعی، کاری اشتباه و اقدامی زیان‌آور برای کشور خواهد بود.

اما سئوال این است در شرایطی که حتی کارشناسان وزارت نفت هم مخالف اجرای این طرح هستند، پیشنهاد این طرح از طرف چه کسانی مطرح شده است و چرا با این سرعت در صدد تصویب طرحی هستند که موجب جلوگیری از صادر نشدن این محصول استراتژیک و ضرر حدود ۱۴ هزار میلیارد تومانی سالانه به اقتصاد کشور می‌شود.

امیدواریم نمایندگان محترم و دلسوز مجلس شورای اسلامی با جلوگیری از اجرای این طرح، از هدر رفتن بیت‌المال و اختلال در امنیت سوخت‌رسانی کشور ممانعت نمایند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول