کد خبر:265778
پ
لطیفی
سخنگوی گمرک:

تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه ۹۹

سخنگوی گمرک از تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

سخنگوی گمرک از تجارت ۶۵.۵ میلیارد دلاری ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تجارت ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید روح اله لطیفی درباره تجارت ایران، اظهار داشت:

کارنامه تجارت ایران در مجموع ۱۱ ماه سال جاری، ۱۳۴ میلیون تن کالا به ارزش ۶۵.۵ میلیارد دلار بوده که سهم صادرات ۱۰۳ میلیون و ۹۰ هزار تن به ارزش ۳۱ میلیارد و ۱۹۸میلیون دلار و سهم واردات ۳۰ میلیون و ۸۱۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۴ میلیارد و ۳۲۱ میلیون دلار بوده است.

کارنامه تجارت خارجی ایران در بهمن ماه، ۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون دلار بود که سهم صادرات سه میلیارد و ۱۳۵ میلیون دلار و سهم واردات سه میلیارد و ۶۸۲ میلیون دلار بوده است.

 

وی در خصوص عملکرد تجارت خارجی کشور در بهمن ماه خاطرنشان کرد:

تجارت خارجی در این ماه افزایش ۱۸۴ میلیون دلاری در صادرات و کاهش ۵۰ میلیون دلاری واردات را نسبت به دی ماه تجربه کرده است.

در دی ماه عملکرد تجارت خارجی کشور ۶ میلیارد و ۷۳۲ میلیون دلار بود که سهم صادرات ۲ میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلار و سهم واردات سه میلیارد و ۷۸۱ میلیون دلار بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سفر وزیر صنعت به استان قزوین

بخشی از زنجیره فولاد درگیر رانت است

 

 

*** مقاصد صادراتی 

 

لطیفی در ادامه تاکید کرد:

در بهمن ماه، تجارت خارجی به ۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون دلار رسید که نسبت به دی ماه، ۸۵ میلیون دلار افزایش تجارت را شاهد بودیم.

 

سخنگوی گمرک در خصوص مقاصد صادراتی کشور در بهمن ماه، تصریح کرد:

چین با یک میلیون و ۷۱۴ هزار تن به ارزش ۸۴۵ میلیون دلار، عراق با یک میلیون و ۵۷۰ هزار تن به ارزش ۴۷۷ میلیون دلار، امارات با یک میلیون و ۱۶۰هزار تن به ارزش ۴۴۱ میلیون دلار، افغانستان با ۵۷۶ هزار تن به ارزش ۱۸۵ میلیون دلار و ترکیه با ۱۶۵ هزار تن به ارزش ۱۸۳ میلیون دلار و جمعا با پنج میلیون و ۱۸۵ هزار تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۱۳۱ میلیون دلار، پنج مقصد نخست صادراتی ایران بودند.
این مقاصد صادراتی ۶۰ درصد کل وزن و ۷۰ درصد ارزش کالاهای صادراتی ایران در بهمن ماه را به خود اختصاص دادند.

 

*** واردات کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی گمرک در خصوص کشورهای طرف معامله با ایران برای واردات کالا، اظهار داشت:

امارات با ۳۷۲ هزارتن کالا به ارزش یک میلیارد و ۶۱ میلیون دلار، چین با ۳۰۸ هزار تن به ارزش ۹۰۸ میلیون دلار، ترکیه با ۳۶۰ هزار تن به ارزش ۴۲۶ میلیون دلار، آلمان با ۱۸۶هزار تن به ارزش ۲۱۰ میلیون دلار و هند با ۲۲۰ هزار تن به ارزش ۲۰۲ میلیون دلار به ترتیب پنج کشور طرف معامله برای واردات کالا به ایران بودند.
این کشورها در مجموع با یک میلیون و ۴۴۶ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۷ میلیون دلار ۵۶ درصد وزن و ۷۶ درصد ارزش واردات در بهمن ماه را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول