کد خبر:265702
پ
وزیر نیرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تاکید وزیر نیرو بر نهادینه‌سازی اخلاق مصرف

وزیر نیرو بر لزوم توسعه اخلاق مصرف بهینه به سایر عرصه‌ها و نهادینه‌سازی آن تاکید کرد.

وزیر نیرو بر لزوم توسعه اخلاق مصرف بهینه به سایر عرصه‌ها و نهادینه‌سازی آن تاکید کرد.

 

*** پایدار شدن مصرف بهینه انرژی در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در نشست سراسری بررسی روند اجرای طرح برق امید که از طریق ویدئو کنفرانس و برقراری ارتباط تصویری با شرکت‌های توزیع برق در مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، با قدردانی از مدیران ستادی و شرکت‌های برق که در جهت بهینه‌سازی مصرف و اجرای برنامه‌های برق امید تلاش می‌کنند، مصوبه هیئت وزیران در این خصوص را از وجوه اصلی این تکلیف بسیار مهم عنوان کرد.

 

وی برق امید را فرصتی در اختیار صنعت برق عنوان کرد تا این صنعت پیشرو با ریل‌گذاری مناسب، بستر پایدار شدن مصرف بهینه انرژی در کشور را فراهم سازد.

 

اردکانیان در ادامه افزود:

اگر در مقیاس بزرگ‌تر، برای مصرف انرژی چاره‌جویی نکنیم و سالانه با افزودن چند هزار مگاوات ظرفیت جدید، به مسئولیت خود در تولید دانش و ایجاد انگیزه برای اصلاح مصرف بی‌توجه باشیم، به لحاظ شرعی و قانونی مورد مواخذه خواهیم بود.

 

اخبار مهم صنایع:

بهره‌برداری از ابرپروژه آزادراه غدیر

آغاز توزیع کالاهای پرمصرف خانوار در ایام عید تا چند روز آینده

نرخ مصوب جدید موز برای مصرف‌کننده

 

 

*** تاکید بر نهادینه‌سازی اخلاق مصرف

 

وی تلقی جامعه از بهینه‌سازی مصرف به عنوان یک امر اخلاقی را حائز اهمیت دانست و افزود:

اگر مصرف بهینه را به عنوان یک امر اخلاقی بپذیریم، لازم است ابتدا خودمان به آن مقید باشیم و هرچه به مصرف صحیح پایبندتر باشیم در حرکت جامعه به سمت مصرف صحیح، موفق‌تر هستیم.

تجربه نشان داده سازمان‌هایی که به اصول اخلاقی پایبندترند، تأثیرگذاری بیشتری روی جامعه و اصلاح مصرف مردم دارند.

برای آنکه حاصل تلاش‌های ما در بهینه‌سازی مصرف، اقدامی فصلی و دوره‌ای نباشد و به عنوان یک کار فراگیر و پایدار در جامعه نهادینه شود، لازم است با نشر آداب، اخلاق و فرهنگ مصرف صحیح این قابلیت را به سایر حوزه‌ها از جمله آب و فاضلاب در ستاد و مراکز استانی توسعه داده و به یک جریان تبدیل کنیم.

 

*** منابع انسانی؛ محور اصلی توسعه یافتگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان منابع انسانی را محور اصلی توسعه یافتگی دانست و با اشاره به تفاهم‌نامه وزارت نیرو و وزارت آموزش و پرورش، افزود:

استفاده از امکانات و ظرفیت قابل توجه این دستگاه از حیث فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن مصرف صحیح در جامعه را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با تداوم تلاش‌های بخش برق، ستاد توانیر و شرکت‌های ذی‌ربط، سال جاری تحول معناداری را در تحقق اهداف برق امید شاهد باشیم.

 

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول