کد خبر:265608
پ
شیر خام
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اختلاف ۳ میلیون تنی آمار وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آمار ایران درباره تولید شیر خام

در حالی که در گذشته نیز میان آمارهای وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آمار ایران اختلاف فاحش وجود داشت، انتشار آمار جدید این مرکز با وزاتخانه مذکور درباره تولید شیر خام نیز اختلاف ۳ میلیون تنی را نشان می‌دهد.

در حالی که در گذشته نیز میان آمارهای وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آمار ایران اختلاف فاحش وجود داشت، انتشار آمار جدید این مرکز با وزاتخانه مذکور درباره تولید شیر خام نیز اختلاف ۳ میلیون تنی را نشان می‌دهد.

 

*** میزان تولید شیر خام در سال جاری

 

به گزارش خبرگزازری صنایع، وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش تولید شیر خام در سال جاری را ۱۱ میلیون تن پیش‌بینی کرده بود که این رقم در سال ۹۸ نیز ۱۱ میلیون تن پیش‌بینی شده بود اما آمار مرکز آمار نشان می‌دهد که طی ٣۶۵ روز منتهی به آبان سال‌ جاری، ٨.٢ میلیون تن شیر در دامداری‌های کشور تولید شده است که به ‌ترتیب استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و تهران بیش‌ترین سهم را در تولید شیر دام در کشور دارند.

بنابراین گزارش در گزیده اطلاعات منتشر شده مرکز آمار ایران از دامداری‌های کشور ١٣٩٩، آمده است:

بر اساس آن، نتایج این طرح آمارگیری که در پاییز سال ‌جاری در سطح کشور به مرحله اجرا در آمد، نشان می‌دهد که تعداد ١.٣ میلیون بهره‌بردار دارای دام در سطح کشور وجود دارند که در پاییز سال ‌جاری، به پرورش و نگهداری از ۴۶.۶ میلیون رأس گوسفند و بره، ١۶.٧ میلیون رأس بز و بزغاله و ۵.٣ میلیون رأس گاو و گوساله می‌پرداختند.

مطابق نتایج این طرح، بیشترین تعداد گوسفند و بره به ترتیب در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، بیشترین تعداد بز و بزغاله در استان‌های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان و بیشترین تعداد گاو و گوساله در دامداری‌های استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران و آذربایجان غربی نگهداری شده است.

بر اساس نتایج این طرح، طی ٣۶۵ روز منتهی به آبان سال‌ جاری، ٨.٢ میلیون تن شیر در دامداری‌های کشور تولید شده است که به‌ ترتیب استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و تهران بیش‌ترین سهم را در تولید شیر دام در کشور دارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازدهی شاخص همچنان بالا است/ سهامداران از بازار سود می‌برند

آخرین مهلت دانشجویان و طلاب برای ثبت‌نام اینترنت رایگان

اعزام ۵ رایزن بازرگانی جدید تا پایان سال

 

 

*** عرضه ١۶.٢ میلیون رأس انواع دام برای تولید گوشت قرمز در سال جاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی ٣۶۵ روز منتهی به آبان سال‌ جاری تعداد ١۶.٢ میلیون رأس انواع دام برای تولید گوشت قرمز توسط بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام در کشور عرضه شده است که شامل ١١.۵ میلیون رأس گوسفند و بره، ٣.۶ میلیون رأس بز و بزغاله و ١.١ میلیون رأس گاو و گوساله بوده است.

میزان مصرف خوراک دام به‌صورت تعلیف دستی طی ٣۶۵ روز منتهی به زمان آمارگیری، ۴٢.٨ میلیون تن برآورد شده است که شامل شامل ۳۰ درصد کاه، ١٩ درصد یونجه، شبدر و اسپرس خشک، ١۶ درصد جو، ٩ درصد ذرت سیلو شده، ٨ درصد سبوس، ٧ درصد کنسانتره آماده و ١١ درصد سایر انواع خوراک دام بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول