کد خبر:265401
پ
بازار سرمایه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازدهی شاخص همچنان بالا است/ سهامداران از بازار سود می‌برند

بازار سرمایه اگرچه برخی روزها را با روند نزولی دست و پنجه نرم می‌کند، اما بررسی‌های آماری حکایت از آن دارد که بازدهی یک ماهه منتهی به ۲۷ بهمن حدود ۶ درصد بوده است.

بازار سرمایه اگرچه برخی روزها با روند نزولی دست و پنجه نرم می‌کند، اما بررسی‌های آماری حکایت از آن دارد که بازدهی یک ماهه منتهی به ۲۷ بهمن حدود ۶ درصد بوده است.

 

*** روند رو به رشد بازدهی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازار بورس روزهای پرنوسانی را می‌گذراند و روزهای متمادی است که چشم نگران سهامداران به نوسانات شاخص دوخته شده و با هر صعود و نزولی نگرانی‌ها بابت سرمایه‌هایشان را بیشتر می‌کند، زیرا نه اعتمادی به نزول شاخص دارند و نه امیدی به صعود آن، اما در همین اوضاع به هم ریخته بورسی که بسیاری از فعالان کهنه‌کار بازار بر این باورند که نمایشی از درون و ذات بازار سرمایه است.

سهامداران خرد در مقیاس کوتاه مدت به شاخص نگاه می‌کنند و فراز و فرودهای آن را عامل افزایش یا کاهش شدید سرمایه‌های خود می‌دانند.

آمار حکایت از آن دارد که بازدهی شاخص کل حتی در یک ماهه منتهی به ۲۷ بهمن سال ۹۹، باز هم مثبت بوده و به ۶ درصد رسیده است.

در این میان اگر بخواهیم بازدهی شاخص کل را از ابتدای سال بسنجیم، باز هم بازدهی بازار تا ۲۷ بهمن ماه، به ۱۴۵ درصد رسیده است، همانطور که شاخص کل هم وزن از بازدهی ۱۵۱ درصدی برخوردار بوده است.

در این میان تحلیل گزارش‌های رسمی بازار بورس اوراق بهادار تهران نشانگر روند رو به رشد بازدهی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی است که اگرچه از ابتدای سال تاکنون ۱۷۳ درصد بازدهی را برای سهامداران خود به ارمغان آورده و در مقاطعی قبل از مردادماه، بازدهی‌های رویایی را برایشان رقم زده است، اما در همین ماه بهمن ماه نیز حدود ۱۶ درصد بازدهی را به ثبت رسانده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بهره‌برداری از ابرپروژه آزادراه غدیر

آغاز توزیع کالاهای پرمصرف خانوار در ایام عید تا چند روز آینده

نرخ مصوب جدید موز برای مصرف‌کننده

 

 

*** استمرار افت ارزش معاملات 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در مجموع بنا به آنچه که تحلیل‌ها در رابطه با بازدهی بازار سرمایه نشان می‌دهد، رقم شاخص کل از ابتدای سال تا ۲۷ بهمن دسال ۹۹ چیزی حدود ۲.۴ برابر شده است، ضمن اینکه بازدهی شرکت‌های بزرگ در مقایسه با شرکت‌های کوچک و متوسط بسیار بالاتر بوده است.

به موازات این بازدهی‌ها، بازار سرمایه شاهد استمرار افت ارزش معاملات است، البته در بهمن ماه حجم معاملات بهبود جزئی را تجربه کرده است، به طوری که میانگین حجم و ارزش معاملات به خردادماه سال ۹۹ سال  رسیده است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول