کد خبر:265482
پ
ذوب‌آهن اصفهان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تقدیر از ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور صادرات کشور

در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان از ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور صادرات کشور در سال جاری تقدیر شد.

در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان از ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور صادرات کشور در سال جاری تقدیر شد.

 

*** تقدیر از ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور صادرات کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان از ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور صادرات کشور در سال جاری تقدیر شد.

لوح و تندیس ویژه این مراسم توسط رئیس دفتر رئیس جمهور به این مجتمع عظیم صنعتی اهداء شد.

 

*** تامین نیاز ارزی برای تولید از طریق ارزهای موجود در خارج از کشور

 

 مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این مراسم با توجه به اینکه ذوب‌آهن اصفهان نیاز ارزی خود که بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار است را از طریق صادرات تامین می‌کند، اظهار کرد:

این مجتمع عظیم صنعتی اگر بتواند کل محصولات خود را صادر کند می‌تواند یک و نیم میلیارد دلار ارز مرغوب به کشور وارد کند.

پیشنهاد می‌کنم که نیاز ارزی برای تولید از طریق ارزهای موجود در خارج از کشور تامین شود و ارزهای صادراتی به سیستم بانکی کشور وارد شود که می‌تواند برای اقتصاد و صنعت کشور بسیار گره گشا باشد.

یزدی‌زاده همچنین ضمن تبریک کسب این توفیق ارزشمند به تمامی تلاشگران ذوب‌آهن و مجموعه فولاد کشور تداوم رشد صادرات، افزایش تعداد بازارهای هدف صادراتی ، افزایش صادرات محصولات فولادی به کشورهای منطقه، آفریقایی، آسیای جنوب شرقی، حفظ کیفیت برتر محصولات، برگشت بالغ بر ۱۰۰% ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، ثبت جهانی برند و لوگوی ذوب‌آهن اصفهان ESCO  ZOBESCO را از جمله عوامل دریافت بالاترین نشان صادراتی کشور عنوان نمود.

 

وی با اشاره به رشد تولید محصولات ساختمانی در کشور، گفت:

ذوب آهن اصفهان دو هدف عمده را مد نظر دارد که شامل تولید محصولات صنعتی جدید از جمله تولید ریل ملی و توسعه شبکه ریلی کشور و همچنین توسعه بازارهای صادراتی می‌باشد که تمامی تلاشگران ذوب‎‌آهن در دستیابی به این دو هدف، نقش آفرین اصلی هستند و در حال حاضر نیز صادرات ریل که تا سال ۹۸ واردکننده آن بودیم آغاز شده است.

 

***  چالش‌های موجود در توسعه صادرات

 

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در پایان در خصوص موانع توسعه صادرات، اظهار کرد:

در این خصوص با چالش‌هایی مواجه هستیم که مربوط به تحریم های ظالمانه استکبار و بعضا نیز برخی مشکلات داخلی هستیم که به لطف خدا امید است با همت و همدلی همه مسئولین این موانع برطرف گردد و رشد و شکوفایی اقتصادی و اقتدار بیش از پیش ایران اسلامی را در عرصه‌های جهانی شاهد باشیم.

 

*** حاضرین آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است در ۲۲ دی ماه سال جاری در آیین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور ملی صادرکنندگان سال ۹۹ ( بالاترین نشان صادرات کشور) انتخاب شد.

این شرکت تاکنون هفت بار در سال‌های ۸۰- ۸۵- ۸۸- ۹۱- ۹۲- ۹۵-۹۷ صادرکننده نمونه ملی کشور و در سال ۹۳ نیز صادرکننده ممتاز کشور شده بود.

در این مراسم که عباس رضایی استاندار اصفهان، حمید زادبوم، معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و صادرکنندگان استان اصفهان حضور داشتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول