کد خبر:265316
پ
محمد صادق مفتح
قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی:

محدودیتی در تامین کالاهای پرمصرف خانوار وجود ندارد

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی از نبود محدودیت برای تامین کالاهای پرمصرف خانوار خبر داد.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی از نبود محدودیت برای تامین کالاهای پرمصرف خانوار خبر داد.

 

*** تامین کالاهای پرمصرف و مورد نیاز خانوار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدصادق مفتح در نشست مشترک استانداران سراسر کشور با وزیر صنعت، از تامین نامحدود کالاهای مورد نیاز کشور در ایام عید و ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد:

در در تامین کالاهای پرمصرف خانوار محدودیتی وجود ندارد و با توجه به ظرفیت پذیرش و نیاز استان‌ها، کالای مورد نیاز هر استان تامین خواهد شد.

 

*** تفویض اختیارات به مسئولان استانی

 

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با استناد به تجارب موفق در زمینه تفویض اختیارات به مسئولان استانی و اشاره به استقبال بسیاری از مقامات استانی، گفت:

هر چه نقاط تصمیم‌گیری به محل اجرا و جامعه نزدیک‌تر باشد، تصمیم‌گیری‌ها منطقی‌تر، مناسب‌تر و نزدیک‌تر به واقعیت خواهد بود و پس از هم‌اندیشی با روسای سازمان صمت استان‌ها و مقامات استانی و دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات در این خصوص، تصمیم‌نهایی اخذ خواهد شد.

 

*** دبیر ستاد تنظیم بازار/ افزایش کالای تخصیص یافته به هر استان در صورت اعلام نیاز مازاد

 

دبیر ستاد تنظیم بازار نیز در خصوص تامین کالاهای پر مصرف در ایام عید، با اشاره به توزیع نامحدود شکر صنف و صنعت در استان‌‌ها، اظهار داشت:

در حال حاضر برای هر استان ۱۰ هزار تُن مرغ منجمد، ۳ هزار تُن گوشت منجمد، ۳۰ هزار تُن برنج هندی و تایلندی، ۵۰ هزار تُن روغن صنف و صنعت در نظر گرفته است که در صورت اعلام نیاز استان‌ها، این میزان قابلیت افزایش را دارد.

 

عباس قبادی پیرامون تامین خوراک اولیه کارخانه‌های تولید روغن، گفت:

تولیدکنندگان با توجه به میزان تولیدشان که مورد تایید تنظیم بازار استان مرتبط است، به‌صورت نامحدود روغن خام دریافت خواهند کرد.

 

*** رئیس سازمان حمایت/ تشدید بازرسی و نظارت بر بازار

 

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت نیز در این نشست با تاکید بر شدت بازرسی‌ها بر بازار در ایام پایانی سال، از تامین تجهیزات مورد نیاز برای افزایش و شدت بازرسی‌ها خبر داد و اظهار داشت:

هماهنگی خوبی بین سازمان تعزیرات و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در راستای نظارت بر بازار در ایام پیش‌رو و همچنین رسیدگی به پرونده‌های تخلف انجام شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

با روند کنونی نمی‌توانیم لایحه بودجه را در ۲ ماه جمع‌بندی کنیم

تحویل ١٠٠ هزار از واحدهای مسکن ملی تا پایان دولت

رشد ۳ برابری انتشار اوراق شرکت‌های صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹

 

 

*** مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی/ محدودیتی در تامین کالای مورد نیاز مردم وجود ندارد

 

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی نیز در این نشست با تاکید بر مناسب بودن ذخایر کالا در کشور، اظهار داشت:

خوشبختانه محدودیتی در تامین کالای مورد نیاز مردم وجود ندارد و در صورت اعلام نیاز از سوی استان‌ها، میزان کالای تخصیص داده شده به هر استان، افزایش خواهد یافت.

 

یزدان سیف در ادامه افزود:

در حال حاضر مجوز برای ۲۰۰ هزار تُن روغن وجود دارد که از این میزان تنها ۸۰ هزار تُن حواله صادر شده است.

در مورد شکر خانوار نیز از ۱۰۰ هزار تُن مجوزی ثبت شده در سیستم تنها ۴۴ هزار تُن پیش فاکتور شده است و صرفا برای ۳۵ هزار تُن واریز وجه انجام شده است بنابراین میزان کالا به اندازه کافی وجود دارد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

 

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی در پایان میزان تولید روغن در ماه گذشته را ۱۸۰ هزار تُن اعلام کرد و اظهار داشت:

این میزان تولید بیش از ظرفیت مصرف در کشور است و به نظر می‌رسد نوسانات اخیر در بازار روغن به دلیل ایجاد فضای روانی بوده است.

 

*** جلسه مشترک استانداران با وزیر صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، جلسه مشترک استانداران با وزیر صنعت، بعد از ظهر ۶ اسفندماه ۹۹ به صورت ویدئوکنفرانسی درخصوص تنظیم و کنترل بازار در ایام عید برگزار شد.

در این جلسه موضوع تفویض بخشی از اختیارات تنظیم بازار به استان‌ها و منطقه‌ای شدن برخی تصمیمات این حوزه، مورد استقبال اکثر استانداران قرار گرفت و مقرر شد بعد از بررسی پیشنهادهای روسای سازمان‌ صمت استان‌ها و مسئولان استانی، تصمیم نهایی اخذ و نتیجه آن اعلام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول