کد خبر:265225
پ
سعید-ممبینی
رییس اتاق اصناف ایران:

عرضه موز با قیمت مصوب هر کلوگرم ۲۵ هزار تومان/ پرونده متخلفان به تعزیرات ارسال خواهد شد

رییس اتاق اصناف ایران با اعلام قیمت مصوب موز برای مصرف‌کننده تاکید کرد، در صورت گرانفروشی پرونده متخلفان به تعزیرات ارسال خواهد شد.

رییس اتاق اصناف ایران با اعلام قیمت مصوب موز برای مصرف‌کننده تاکید کرد، در صورت گرانفروشی پرونده متخلفان به تعزیرات ارسال خواهد شد.

 

*** ساماندهی توزیع و فروش «موز» تحت نظارت اتاق اصناف ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید ممبینی در نشست برنامه‌ریزی کاهش و کنترل قیمت موز با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت این محصول در سطح بازار و تاثیر قیمت آن بر سایر میوه‌ها، اظهار کرد:

مقرر شد مشکلات واردات این کالا رفع و بر همین اساس سامانه ثبت سفارش باز و واردات موز در ازای صادرات سیب امکان‌پذیر شود.

در پی امکان فراهم شده، مقرر شد واردکنندگان متقاضی در ازای صادرات سیب، با هدایت و راهبردی اتحادیه‌های صنفی موزهای وارداتی را در شبکه‌های رسمی توزیع صنفی و با رعایت قیمت مصوب هر کیلو ۲۵ هزار تومان به مصرف‌کننده ارائه دهند.

 

رییس اتاق اصناف ایران در پایان از بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت، درخواست کرد:

چنانچه هر یک از فعالان اقتصادی، این محصول را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب به مصرف کننده ارائه دهد، بازرسان تشکیل پرونده داده و به سازمان تعزیرات ارسال کنند.

با هماهنگی‌های به عمل آمده، سازمان تعزیرات حکومتی نیز تسریع در رسیدگی به این دست از پرونده‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند

تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

واردات ۲۱ میلیون تن کالا از ابتدای سال ۹۹

 

 

*** تداوم ممنوعیت ثبت سفارش واردات موز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، موز میوه‌ای مورد نیاز برای مردم است اما از اقلام اساسی مصرفی محسوب نمی‌شود که با قرار گرفتن در گروه هفت کالایی، به دلیل محدودیت‌های ارزی موجود در کشور به این گروه ارز تخصیص داده نمی‌شود و ثبت سفارش آن از اردیبهشت ماه ممنوع است.

با کم شدن واردات موز، عرضه این محصول در بازار کاهش یافت و در واکنش به این کاهش عرضه، قیمت موز در روزهای گذشته افزایشی شده است که البته با صدور مجوز واردات احتمال ریزش قیمت این کالا در بازار طی روزهای آینده پیش بینی می‌شود.

پیش از این نیز رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر تداوم ممنوعیت ثبت سفارش واردات موز اعلام کرده بود، واردات این محصول از محل تعرفه سیب درختی انجام شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول