کد خبر:265152
پ
ذرت
بر اساس آمار گمرک:

ذرت، بیشترین سهم از واردات کالاهای اساسی را دارا است

بر اساس آمار گمرک، ذرت بیشترین سهم را در بین ۲۵ قلم کالای اساسی وارداتی و دپو شده در گمرک و بنادر دارا است.

بر اساس آمار گمرک، ذرت بیشترین سهم را در بین ۲۵ قلم کالای اساسی وارداتی و دپو شده در گمرک و بنادر دارا است.

 

*** ذرت دارای بیشترین حجم وارداتی کشور است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ذرت از جمله نهاده‌های دامی و تولیدی است که سالانه حجم بالایی از واردات را به خود اختصاص داده و در لیست دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار دارد.

بررسی آخرین گزارش‌های گمرک ایران نشان می‌دهد که در ۱۰ ماهه اول سال جاری بیش از ۱۹.۷ میلیون تن از ۲۵ قلم کالای اساسی وارد کشور شده که بیش از ۹.۸ میلیارد دلار ارزش داشته است.

از این حجم واردات بالغ بر ۸.۵ میلیون تن به ارزشی بیش از ۲.۱ میلیارد دلار به ذرت اختصاص دارد که بیشترین حجم وارداتی در بین سایر اقلام است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

با قیمت‌گذاری دستوری نمی‌توان بازار را بهینه تنظیم کرد

توافق اولیه برای ارز ترجیحی در حوزه پخش دارو

شورای رقابت از فرآیند قیمت‌گذاری خودرو حذف نخواهد شد

 

 

*** کالاهای دپو شده در گمرک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بین کالاهای اساسی دپو در گمرک و بنادر نیز اغلب این ذرت است که بالاترین حجم را در اختیار دارد، این در حالی است که تازه ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از پنج میلیون تن کالای اساسی در گمرک و بنادر وجود دارد که از این رقم ۲.۱ میلیون تن سهم ذرت است.

در سایر کالاها نیز ۱۶۴ هزار تن گندم، ۶۰۰ هزار تن سویا، ۳۰۰هزار تن جو، ۸۰ هزار تن برنج، ۹۰ هزار تن شکر، ۳۸۰ هزار تن روغن خام و ۳۰۰ هزار تن دانه‌های روغنی در گمرک دپو شده است.

ذرت، جو، دانه های روغنی، روغن خام و کنجاله سویا از جمله اقلام باقی مانده دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند که بارها دولت و مجلس در مورد ماندن و یا حذف آن با چالش هایی مواجه بود ولی در نهایت رای بر ماندگاری ارز ترجیحی برای این کالاها و البته بخشی از دارو و تجهیزات پزشکی داده شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول