کد خبر:265112
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تعیین دستمزد ۱۴۰۰ در دقایق پایانی سال

آنطور که سخنگوی دولت اظهار کرده، سال ۹۹ نیز دستمزد کارگران مانند سال‌های گذشته در روزهای پایانی سال تعیین خواهد شد.

آنطور که سخنگوی دولت اظهار کرده، سال ۹۹ نیز دستمزد کارگران مانند سال‌های گذشته در روزهای پایانی سال تعیین خواهد شد.

 

*** تعیین دستمزد ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۵ اسفند ماه سال ۹۸ بود که سبد معیشت ۹۹ کارگران به میزان ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای تعیین مزد ۹۹ قرار گرفت، اما دستمزد به آن میزان افزایش پیدا نکرد و در بهترین حالت یک کارگران با فرض دریافت کردن تمام مزایا حدود ۳ میلیون تومان درآمد دریافت می‌کند.

سال ۹۹ نیز در ۴ اسفند ماه جلسه کمیته مزد با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد و هزینه سبد معیشت کارگران به میزان ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان تعیین شد و ملاکی برای ورود به جلسه شورای عالی کار شد.

نمایندگان کارگری پیش از برگزاری جلسه تأکید داشتند که امیدواریم هزینه سبد معیشت زودتر تعیین شود تا بتوانیم برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران ورود کنیم.

آنها اعتقاد دارند که موکول شدن تعیین دستمزد به روزهای آخر سال جامعه کارگری را نگران می‌کند و بهتر است که دستمزد هر چه زودتر تعیین تکلیف شود، اما آنطور که سخنگوی دولت گفته است سال ۹۹ نیز جلسه شورای عالی کار ۲۹ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند

تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

واردات ۲۱ میلیون تن کالا از ابتدای سال ۹۹

 

 

*** اعلام تصمیمات شورای عالی کار در ۲۹ اسفند 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیشتر سخنگوی دولت درباره جلسات کمیته مزد، اظهار کرد:

جلسات کمیته مزد با شورای عالی کار به طور منظم تشکیل شده و مذاکرات نمایندگان کارگران و کارفرمایان در این مرحله انجام می‌شود و دولت طرف مذاکره اصلی نیست بلکه دو گروه کارفرمایی و کارگری در حال مذاکره با یکدیگر هستند و تا نیمه دوم اسفند برای بررسی کامل تر و دقیق‌تر مشخص شدن نرخ تورم فرصت است.

در شورای عالی کار معمولاً ۲۹ اسفند این تصمیمات طبق ماده ۱۶۸ قانون کار اتخاذ می‌شود و هنوز فرصت است و بحث‌ها در حال پیگیری است.

قطعاً ما نگران معیشت جامعه کارگری هستیم و تمام تلاش به کار گرفته می‌شود تا تصمیماتی گرفته شود که هم به تولید لطمه نخورد و ادامه حیات دهد و کارگران دریافتی بهتری داشته باشند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول