کد خبر:264985
پ
مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۲۷٫۵ میلیون تومان بدهید، ۲۴۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت کنید

نرخ اوراق تسهیلات مسکن در معاملات ۵ اسفندماه فرابورس در کانال ۵۰ هزار تومانی قرار داشت و یکی از پرمعامله‌ترین نمادهای تسه به قیمت ۵۸ هزار تومان به فروش رسید.

نرخ اوراق تسهیلات مسکن در معاملات ۵ اسفندماه فرابورس در کانال ۵۰ هزار تومانی قرار داشت و یکی از پرمعامله‌ترین نمادهای تسه به قیمت ۵۸ هزار تومان به فروش رسید.

 

*** نمادهای مختلف زیرمجموعه تسه در معاملات ۵ اسفندماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در معاملات ۵ اسفند فرابورس در کانال ۵۰ هزار تومانی در نوسان بود و نمادهای مختلف زیرمجموعه تسه از ۵۱ تا ۶۰ هزار تومان به فروش رسید.

تسه ۹۹۱۱ (اوراق مسک‍ن بهمن سال جاری) با عرضه بیش از ۴۶ هزار برگه در قالب ۱۵۵۵ فقره معامله، بیشترین تقاضای خرید را داشت.

نرخ این برگه‌ها از ۵۵ تا ۵۹ هزار و ۱۶۴ تومان و با میانگین قیمتی ۵۸ هزار و ۱۶۹ تومان تعیین شد.

تسه ۹۹۱۰ (اوراق مس‍کن دی‌ماه ۹۹) نیز با فروش بیش از ۹ هزار برگه در قالب ۳۵۶ فقره معامله، یکی از پرتقاضاترین اوراق تسهیلات مسکن در معاملات ۵ اسفندماه در فرابورس بود.

میانگین قیمت این برگه‌ها نیز ۵۹ هزار و ۵۱۱ تومان بود که نسبت به ۴ اسفندماه، ۲۳ صدم درصد ارزان‌تر فروخته شد.

تسه‌های ۹۹۰۸ و ۹۹۰۹ (اوراق م‍سکن آبان و آذر ۹۹) نیز با فروش به ترتیب ۸ هزار و ۷۰۰ و ۶ هزار برگه از نمادهای پرفروش در معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن محسوب می‌شوند متوسط قیمت این دو نماد نیز به ترتیب ۵۸ هزار و ۸۴۸ تومان (با رشد ۳.۲۱ درصد قیمت نسبت به دیروز) و ۵۹ هزار و ۱۹۱ تومان (با رشد ۲.۶۱ درصد قیمت نسبت به دیروز) برآورد شده است.

سایر نمادهای تسه نیز با استقبال نسبتاً مناسبی مواجه شده و سبب شد تا به جز ۳ نماد، در سایر نمادها، بازار امروز اوراق تسهیلات م‍سکن در روز سرخ پوشی کل بازار و افت ۲۷ هزار واحدی شاخص کل، سبزپوش شود.

به نظر می‌رسد بهبود نسبی بازار خرید و فروش مسکن همزمان با ثبات قیمت‌ها در روزهای اخیر، از دلایل افزایش استقبال از خرید اوراق تسهیلات مس‍کن باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اگر لازم باشد برای مصارف غیرنظامی غنی‌سازی را به ۶۰ درصد می‌رسانیم

سامانه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود

طرح‌های مجلس و دولت برای ساماندهی صنعت خودرو نتیجه نداده است

 

 

*** هزینه دریافت وام مسکن؛ ۲۷.۵ میلیون تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به مهلت طرح اعطای تسهیلات م‍سکن از سوی تنها بانک تخصصی بخش م‍سکن با استفاده از عدم نیاز به خرید اوراق که تا ۲۲ بهمن سال جاری در جریان بود، در حال حاضر متقاضیان دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن زوجین از محل اوراق تسهیلات، می‌بایست ۴۸۰ برگه از این اوراق را خریداری کنند که با در نظر هر برگه ۵۸ هزار تومان (به طور میانگین)، ۲۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان هزینه دریافت تسهیلات م‍سکن زوجین خواهد بود.

همچنین برای دریافت تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی م‍سکن فردی از محل اوراق تسهیلات مسکن، متقاضیان می‌بایست ۲۸۰ برگه ۵۸ هزار تومانی خریداری کنند که هزینه نهایی دریافت این وام م‍سکن، ۱۶ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان خواهد شد.

مهر

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول