کد خبر:264862
پ
فیروزی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

شورای رقابت از فرآیند قیمت‌گذاری خودرو حذف نخواهد شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت‌گذرای خودرو در بورس تاکید کرد، شورای رقابت از فرآیند قیمت‌گذاری حذف نشده است و قیمت پایه توسط این شورا تعیین می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت‌گذرای خودرو در بورس تاکید کرد، شورای رقابت از فرآیند قیمت‌گذاری حذف نشده است و قیمت پایه توسط این شورا تعیین می‌شود.

 

*** فرآیند قیمت‌گذاری خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌الله فیروزی در خصوص قیمت‌گذاری خودرو، اظهار داشت:

ابتدا باید به این مساله اشاره شود که این طرح در مجلس دهم تهیه شده و برای اصلاح به مجلس بازگشته بود که کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم در حال اصلاح آن است.

یکی از موضوعاتی که مدت‌ها در این طرح مطرح بود، عرضه خودرو در بورس مندرج در ماده ۴ طرح بود در این ماده بحث بر این بود که قیمت پایه در بورس تعیین شود.

منتهی بحثی در خصوص متولی تعیین قیمت پایه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس صورت گرفت، نظر برخی از اعضای کمیسیون این بود که با توجه به اینکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت برخی از کالاها را در کشور تعیین می‌کند، قیمت پایه خودرو در بورس را نیز تعیین کند.

همچنین نظر برخی از اعضا نیز بر حذف شورای رقابت از فرایند تعیین قیمت پایه بود.

 

وی در ادامه افزود:

در این بین چند روز پیش یک اشتباهی در برخی از رسانه‌ها صورت گرفته و خبری به اشتباه مبنی بر حذف شورای رقابت از فرایند قیمت‌گذاری خودرو نقل شده است، این در حالی است که فقط مذاکرات کمیسیون این بود که شورای رقابت حذف شود و چیزی در این خصوص تصویب نشد.

 

اخبار مهم صنایع:
 
 

 

 

*** شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان پیرامون جمع‌بندی بحث‌ها در این کمیسیون، بیان کرد:

در کمیسیون پس از بحث‌های فراوان به این نتیجه رسیدیم که شورای رقابت قیمت پایه خودرو در بورس را تعیین کند زیرا در صورت حذف شورای رقابت، در یک جای دیگر از طرح تحول صنعت خودرو که حضور شورای رقابت پیش‌بینی شده و مورد تصویب شورای نگهبان قرار گرفته است و جزو موارد ایرادی محسوب نمی‌شود که قابل اصلاح باشد، طرح به مشکل می‌خورد.

در واقع شورای نگهبان به بخشی از این طرح که حضور شورای رقابت پیش بینی شده بود، ایراد نگرفته بود از این رو نمی‌توانستیم دخل و تصرفی کنیم ماده ۴ هم به تبع آن بخش از طرح، رأی به حفظ شورای رقابت داد.

بنابراین شورای رقابت وظیفه تعیین نرخ پایه برای خودرو جهت عرضه در بورس را خواهد داشت.

مهر 

 

 

انتهای پیام/// 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول