کد خبر:265001
پ
مجلس
مجلس تصویب کرد

سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال مشمول مالیات می‌شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای سلبریتی‌هایی که بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال درآمد دارند را مشمول مالیات کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای سلبریتی‌هایی که بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال درآمد دارند را مشمول مالیات کردند.

 

*** پیش‌بینی مالیات سلبریتی‌ها در بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگان مجلس در جلسه علنی ۵ اسفندماه و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ١۴٠٠ در بخش درآمدی بند الحاقی ۳ تبصره ۶ ماده واحده را به تصویب رساندند که براساس آن­ معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک درسی و فعالیت‌های هنری از قبیل بازیگری موضوع بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم، صرفاً تا سقف دو میلیارد ریال در سال قابل اعمال است و بعد از آن حسب مورد به نرخ ماده (۱۰۵) یا ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات می‌شود.

 

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق در جریان بررسی این پیشنهاد، اظهار کرد:

کمیسیون تلفیق برای اولین بار مالیات سلبریتی‌ها را در بودجه پیش‌بینی کرد، آن‌ها بر اساس قانون هر درآمدی داشتند از پرداخت مالیات معاف بودند، اما ما در لایحه بودجه برای معافیت مالیاتی آن‌ها سقف تعیین کردیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند

تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

واردات ۲۱ میلیون تن کالا از ابتدای سال ۹۹

 

 

*** کاهش سقف معافیت مالیاتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، پیش از این کمیسیون تلفیق سقف معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک درسی و فعالیت‌های هنری از قبیل بازیگری را پنج میلیارد ریال در سال تعیین کرده بود که به پیشنهاد یکی از نمایندگان و تصویب مجلس، سقف معافیت مالیاتی آن‌ها کاهش یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول