کد خبر:265006
پ
صادقی-نیارکی
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

برگزاری سومین میز توسعه ساخت داخل در صنعت مخابرات در آینده‌ای نزدیک

معاون امور صنایع وزارت صنعت برگزاری سومین میز توسعه ساخت داخل در صنعت مخابرات در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت برگزاری سومین میز توسعه ساخت داخل در صنعت مخابرات در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** برنامه‌ریزی برای توسعه و رشد ساخت داخل همرسانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه بیست و یکمین دوره نمایشگاه تلکام در خصوص تاثیرگذاری نمایشگاه میز ساخت داخل، اظهار کرد:

امروز شاهد حضور بیش از ۱۰۰ نمایشگاه داخلی از جمله، سازندگان تجهیزات، شرکت‌های فناوری و شرکت‌های فعال در حوزه مخابرات هستیم که برگزاری این طرز نمایشگاه با توجه به تحولاتی که در عرصه تکنولوژی اتفاق می افتد بسیار تاثیرگذار است.

امروزه شرکت‌های فناورانه سهم بالایی از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده‌اند و ارزش بازار در دنیا متعلق به این نوع شرکت‌های فناورانه می‌باشد .

با توجه به تغییراتی که در تکنولوژی دنیا اتفاق افتاده است برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها کمک شایانی می‌کند تا ماهم در این مسیر حرکت کنیم و با حمایت ساخت تجهیزات داخلی، بین تقاضا و نیازمندی‌های بخش صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات برای توسعه و رشد ساخت داخل همرسانی و برنامه‌ریزی انجام دهیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند

تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

واردات ۲۱ میلیون تن کالا از ابتدای سال ۹۹

 

 

*** توسعه تجهیزات ساخت داخل در صنعت مخابرات را با کمک شرکت‌های فناورانه

 

وی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل خبر داد و گفت:

خوشبختانه دو میز ساخت داخل در این صنعت با ارزش ۱۱۸ میلیون یورو برگزار گردیده و میز سوم را هم در دستور کار داریم که تا پایان سال یا ابتدای سال۱۴۰۰ با همکاری وزارت فناوری اطلاعات و انجمن تشکل صنعت مخابرات با میزبانی وزارت صنعت میز سوم ساخت داخل صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

 

معاون امور صنایع در خصوص نتایج برگزاری این نوع نمایشگاه، خاطر نشان کرد:

این رویدادها را با اهداف خود اتکایی در این بخش، توسعه کسب و کارهای فناورانه، صادرات خدمات فنی، مهندسی و فناورانه در این حوزه دنبال خواهیم‌ کرد.

 

*** لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فن‌آور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان با اشاره به اینکه امروز ده رتبه اول ارزش بازارهای تجاری مربوط است به شرکت‌ها و کسب و کارهای فناورانه، اظهار داشت:

در دنیا شرکت‌های فناورانه و کسب و کارهایی که با پلتفرم استارت آپی شکل یافته‌اند در طبقه‌بندی از شرکت‌های نفتی و خودروسازی پیشی گرفته‌اند و در ایران هم شرکت‌های استارت آپی کارهای خوبی انجام داده‎‌اند که باید با حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و فناورانه موجب تغییر جهشی روبه رشد این حوزه باشیم و بتوانند به خوبی نقش ایفا کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول