کد خبر:264917
پ
معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

آغاز تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه‌سوز

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه سوز CNG با اولویت ماشین های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی خبر داد.

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه سوز CNG با اولویت ماشین های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی خبر داد.

 

*** اجرایی شدن تبدیل خودروهای عمومی به دو گانه سوز بنزین – CNG

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  حمید قاسمی ده‌چشمه در خصوص اجرایی شدن طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه سوز CNG با اولویت ماشین‌های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی از این هفته خبر داد و اظهار داشت:

این طرح در ادامه طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تبدیل خودروهای عمومی به دو گانه سوز بنزین – CNG اجرا خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه اولویت برای ماشین‌های مسافربر شخصی پر مصرف است، افزود:

فهرست اسامی این خودروها از جانب وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده که می‌توانند از یارانه دولتی این طرح که حدود ۷۵ درصد هزینه تبدیل است، استفاده کنند.

برای خودروهای شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال خواهد شد و مالکان می‌توانند تنها با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت نام و نویت‌گیری در کارگاه‌های تبدیل نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه از خرداد ماه و ابتدای طرح تاکنون حدود بیش از ۲۲۰ هزار خودرو در این سایت ثبت نام کرده‌اند که حدود ۱۱۰ هزار خودرو واجد شرایط استفاده از تسهیلات طرح بوده‌‍اند، افزود:

مالکان خودروها هرچه سریعتر برای ثبت نام در این سایت به آن مراجعه و نوبت خود را دریافت نمایند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند

تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

واردات ۲۱ میلیون تن کالا از ابتدای سال ۹۹

 

 

*** آمادگی ۲۶۱ کارگاه‌ مجاز

 

قاسمی در مورد آمادگی ۲۶۱ کارگاه‌ مجاز، تاکید کرد:

این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز تعداد کارگاه‌ها نیز افزایش یابد اما ظرفیت کافی برای تبدیل خودروهای ثبت نامی در حاضر در کشور وجود دارد.

تاکسی‌های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه شده، تبدیل خواهند شد و احتمال دارد در سال آینده این فرصت برای سایر مسافربرهای شخصی نیز بر اساس اولویت پر مصرف بودن فراهم شود.

 

*** آمادگی زیرساخت‌ها برای دریافت اطلاعات خالص

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پایان با تأکید بر آمادگی زیرساخت‌ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت گرفتن کار ثبت‌نام، اظهار داشت:

پیمانکاران طرح نیز هم‌زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می‌توانند برای کارگاه‌ها و تأمین کالا و مباحث مالی برنامه‌ریزی کنند.

هم اکنون به طور میانگین روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز CNG در کشور توزیع می‌شود که با توجه به زیرساخت‌های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب نیز وجود دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول