کد خبر:264546
پ
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات مجموعه‌های خودرو
سخنگوی انجمن قطعه‌سازان:

شرکت‌های فولادسازی دست از سر قطعه‌سازان بردارند/ ادامه این روند منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد شد

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه شرکت‌های فولادسازی باید دست از سر قطعه‌سازان بردارند تاکید کرد، ادامه این روند منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد شد.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه شرکت‌های فولادسازی باید دست از سر قطعه‌سازان بردارند تاکید کرد، ادامه این روند منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد شد.

 

*** ۲ گروه آسیب‌دیده از تصمیمات نادرست برای صنعت خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد بهنیا در نشست خبری انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در خصوص مشکلات صنعت خودرو، اظهار داشت:

هر نوع تصمیم‌گیری در صنعت خودرو باید منجر به پایین آمده قیمت تمام شده برای مردم شود و از طرفی تولیدکنندگان نیز باید یک سود حاشیه چند درصدی بتوانند برنامه‌های توسعه‌ای خود را ادامه دهند ولی متاسفانه در سال ۹۹ در ۲ حوزه شاهد تصمیمات ناخوشایند برای صنعت خودرو بوده‌ایم. 

بحث اول راجع به فولاد است، فولاد در حقیقت زنجیره چندتایی دارد که شامل تولیدکنندگان مواد اولیه، کنسانتره، آهن‌اسفنجی، گندله و… است که یک سری شرکت‌ها هستند که در کشور سرمایه‌گذاری کردند و مسئول تولید آنان هستند.

در گروه‌های بعدی فولادسازان که بزرگترین آنان فولاد مبارکه است و پس از آن تولیدکنندگان پروفیل قرار دارند و صنایع بعد از آن صنایع پایین خانگی، قطعه‌سازان و خودروسازان را تشکیل می‌دهند.

تا سال ۹۶، ۹۷ و اوایل ۹۸ شرکت‌های فولادسازی با خرید پایین مواد اولیه به رغم گزارش مدیر اتحادیه لوله و پروفیل ارائه داد حدود نصف قیمت جهانی موارد اولیه را از معابر خریداری می‌کردند.

 

***  دست از سر تولیدکنندگان داخلی به خصوص قطعه‌سازان بردارند

 

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه شرایط بسیار خطرناک است، افزود:

شرکت‌های فولادسازی دست از سر تولیدکنندگان داخلی به خصوص قطعه‌سازان بردارند.

منجر به افزایش قیمت‌ها و حتی تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی می شود.

 

*** وضعیت نابهنجار اخذ مالیات از تولیدی‌ها

 

وی در خصوص مالیات، عنوان کرد:

بر اساس قانون رویه اینطور است که به اشخاص می‌گویند که مکلف هستید دفاتر حسابداری داشته باشید و اسناد را ضمیمه کنید و این گزارشات در اختیار مؤسسات حسابرسی قانونی قرار می‌گیرد و در نهایت تمام اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد و این سازمان باید این گزارش را بپذیرد.

متأسفانه ممیزی مالیاتی دفاتر را می‌بندد و می‌گوید چقدر مالیات می‌توانید بپردازید و به دنبال رقم توافقی است.

در حال حاضر رویه اخذ مالیات در کشور به این صورت شده است.

 

*** ضرورت ورود دولت و رئیس‌جمهور به موضوع مالیات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن قطعات و مجموعه‌های خودرو در پایان با بیان اینکه اگر دولت و رئیس‌جمهور اعتقاد به جهش تولید دارند باید به موضوع مالیات ورود کنند، اظهار داشت:

دائم در مورد فرار مالیاتی صحبت می‌کنند در حالی که این فرارها در جاهایی غیر از تولید است زیرا واحدهای تولیدی کاملاً شفاف کار می‌کنند اما چماق مالیات را بر سر تولیدکننده نگه داشته‌اند.

مجلس ۵ درصد مشوق مالیاتی گذاشت اما نمایندگان التفات ندارند که ممیزی با این مسائل کاری ندارد و دفاتر را کنار می‌گذارد و به دنبال رقم توافقی برای مالیات است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول