کد خبر:264519
پ
تورم
بر اساس مرکز آمار ایران:

فاصله تورمی دهک‌ها در بهمن ۰.۳ درصد کاهش یافت

بر اساس مرکز آمار ایران، فاصله تورمی دهک‌ها در بهمن ماه سال جاری به ٩.٢ درصد رسید که نسبت به آذرماه ٠.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

بر اساس مرکز آمار ایران، فاصله تورمی دهک‌ها در بهمن ماه سال جاری به ٩.٢ درصد رسید که نسبت به آذرماه ٠.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

 

*** شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای بهمن ماه ١٣٩٩ را اعلام کرد.

بر اساس این آمار نرخ تورم کل کشور در بهمن ماه ١٣٩٩ برابر ٣۴.٢ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٣٢.٠ درصد برای دهک اول تا ۴١.٣ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات بین ٣٢.٣ درصد برای دهک دهم تا ٣۶.٨ درصد برای دهک دوم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات بین ٢٧.٧ درصد برای دهک اول تا ۴٣.۶ درصد برای دهک دهم است.

 

اخبار مهم صنایع:
 
 

 

 

*** فاصله تورمی دهک‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٩.٢ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٩.۵ درصد) ٠.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه قبل ٠.٢ واحد درصد و در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل ٠.٧ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول