کد خبر:264588
پ
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات مجموعه‌های خودرو
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو:

قیمت‌گذاری دستوری، صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی را در معرض نابودی قرار داده است

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، معتقد است قیمت‌گذاری دستوری، صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی را در معرض نابودی قرار داده است.

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، معتقد است قیمت‌گذاری دستوری، صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی را در معرض نابودی قرار داده است.

 

*** خودروسازان بدلیل زیان انباشته در حال نابودی هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شهپری در نشست خبری انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو خبری در ۴ اسفند ماه در خصوص مشکلات موجود در این زمینه، اظهار داشت:

صورت‌های مالی خودروسازان کشور از زیان هنگفت ایران خودرو و سایپا حکایت دارد و این در حالی است که همزمان با زیان دیدن خودروسازان، سودهای میلیاردی به جیب دلالان واریز شده است.

 

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات مجموعه‌های خودرو به وضعیت صنعت فولاد اشاره کرد و عنوان کرد:

گزارشات مالی صنایع فولاد نشان می‌دهد که هزاران میلیارد تومان سود دارند و کسی هم کاری به کار آنها ندارد و چقدر هم حاشیه‌سازی می‌کنند.

در هر دوره هم شاهد جهش قیمت فولاد، ورق سرد و گرم و … هستیم اما کسی کاری به زیان خودروسازان ندارد.

بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان زیان قطعه‌سازان است اما کسی اهمیت نمی‌دهد. اگر زیان انباشته ادامه یابد کدام قطعه ساز می‌تواند به فعالیتش ادامه بدهد؟ کدام بانک برای دادن تسهیلات اعتماد می‌کند؟

 

*** صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی در حال نابودی است

 

وی با انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری خودرو، اظهار کرد:

با این قیمت دستوری چگونه می‌توان کار کرد؟ اگرچه خودروسازان رشد تولید داشتند اما سال ۹۹ سال خطرناکی داشتیم زیرا قیمت دستوری و شرایط کنونی، زیان‌های فراوانی به این بخش وارد کرد.

احساس می‌کنم همه در صنعت خودرو بازیچه شده‌ایم. حساب و کتاب مالی خودروسازان نشان می‌دهد که صنعت خودرو در حال نابودی است و کسی اهمیت نمی‌دهد.

 

*** قیمت‌گذاری دستوری، قطعه‌سازان را در معرض نابودی قرار داده است 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات مجموعه‌های خودرو در پایان پیرامون اینکه نتیجه عدم اصلاح قیمت‌ها، تصریح کرد:

اگر قیمت‌ها اصلاح نشود، هم خودروساز و هم قطعه‌ساز نابود می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول