کد خبر:264634
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت:

سامانه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود/ تاثیر حذف بروکراسی اداری در مدیریت اقتصاد

وزیر صنعت بر ضرورت راه‌اندازی سامانه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

وزیر صنعت بر ضرورت راه‌اندازی سامانه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

 

*** محدودیت‌های اقتصادی در کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی امروز در نشست تخصصی با مدیران کل معاونت امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به شرایط تحریم و محدودیت‌های اقتصادی تحمیل شده به کشور، اظهار داشت:

با توجه به تحریم‌های ظالمانه تحمیل شده به کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیاست‌های متناسب با این شرایط را اجرا کرد تا بتواند از شرایط جنگ اقتصادی عبور کند.

 

وزیر صنعت با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذار و بخش تولید باید کمترین دغدغه را برای انجام فعالیت اقتصادی داشته باشند، افزود:

وزارت صنعت وظیفه دارد در چارچوب قوانین و در حیطه اختیارات قانونی خود، اقدامات و حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران را جهت روان‌سازی سرمایه‌گذاری و تولید داشته باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 
 

 

 

 

*** ضرورت رونق تولید و توسعه صنایع

 

وی در ادامه استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را برای رونق تولید و توسعه صنایع ضروری دانست و با تاکید بر ضرورت شناسایی سرمایه‌گذاران، تصریح کرد:

شناسایی سرمایه گذاران و فرصت‌های سرمایه گذاری یکی از اقدامات مهم در حوزه صنعت است و راه‌اندازی یک سامانه در وزارتخانه به این منظور می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

حذف بروکراسی اداری را در مدیریت اقتصاد کشور مؤثر دانست و ایجاد امتیازات ویژه و مشوق‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران را از جمله اقدامات مؤثر در جذب سرمایه در حوزه صنایع خواند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در پایان با مهم خواندن معاونت امور صنایع در ترغیب تولید کشور و تحقق شعار جهش تولید، توجه و شناسایی گلوگاه‌ها و موانع مربوط به سرمایه گذاری را یادآور شد و بر انجام اقدامات لازم در تسهیل و تسریع صدور مجوزها و سرمایه گذاری توسط بخش‌های خصوصی در چارچوب قوانین، تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول