کد خبر:264467
پ
انرژی اتمی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات تفاهم ایران و آژانس انرژی اتمی در چگونگی اجرای قانون لغو تحریم‌ها

ایران و آژانس بعد از مذاکرات طولانی با گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تفاهمی در چگونگی اجرای لغو پروتکل الحاقی رسیدند.

ایران و آژانس بعد از مذاکرات طولانی با گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تفاهمی در چگونگی اجرای لغو پروتکل الحاقی رسیدند.

 

*** تفاهم ایران و آژانس انرژی اتمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایران و آژانس بعد از مذاکرات طولانی با گروسی، مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تفاهمی در چگونگی اجرای لغو پروتکل الحاقی رسیدند.

بر اساس این توافق موارد زیر به تفاهم رسیده است.

۱- ایران و اژانس تفاهم کردند اجرای پروتکل الحاقی و دسترسی‌های برجامی به طور کامل متوقف شود و فقط پادمان در ایران اجرا گردد.

۲- مقصود از تداوم راستی آزمایی و مانیتورینگ ضروری که بند ۲ بیانیه آمده همانطور که در پیوست توافق شرح داده شده این است که ایران به مدت ۳ ماه اطلاعات دوربین‎‌های تاسیساتی را که در پیوست مشخص شده ضبط می‎کند و نزد خود نگه خواهد داشت.

در این مدت آژانس نه به این تاسیسات و نه به اطلاعات دوربین‌‎ها هیچ دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات منحصرا نزد ایران باقی می‎‌ماند.

اگر پس از ۳ ماه تحریم‌‎ها به طور کامل لغو شد ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس می‎گذارد وگرنه اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.

۳- به دلیل ملاحظات حفاظتی و ضرورت پنهان ماندن مکان تاسیسات کلیدی ایران پیوست که شامل فهرست این تاسیسات است محرمانه خواهد ماند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول