کد خبر:264535
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تأکید هند بر واردات نفت ایران با وجود تحریم‌ها

دولت هند با تأکید بر قصد خود برای واردات نفت ایران، محدودیت واردات از ایران را ناشی از فشار دولت ترامپ عنوان کرد.

دولت هند با تأکید بر قصد خود برای واردات نفت ایران، محدودیت واردات از ایران را ناشی از فشار دولت ترامپ عنوان کرد.

 

*** افزایش تولید نفت هند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هند از اوپک و متحدانش از جمله روسیه تقاضا کرده است تولید نفت خود را افزایش دهند.

این گروه تولید نفت خود را جهت متعادل کردن قیمت نفت در آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی اقتصادهای جهان پایین آورد و حالا هند تلاش می‌کند کشورهای مصرف‌کننده نفت را علیه ائتلاف اوپک‌پلاس که قیمت نفت را با محدود کردن آن بالا نگه داشته است متحد کند و قصد دارد واردات انرژی ارزان قیمت‌تر از کشورهایی مثل ایران و ونزوئلا را برای مقابله با این گروه از سر بگیرد.

قیمت داخلی سوخت در هند به‌ خاطر افزایش تقاضا پس از بهبودی اقتصادهای بزرگ دنیا از بحران کرونا افزایش یافته است ولی ائتلاف اوپک‌پلاس همچنان عرضه را محدود نگه داشته است که باعث نگرانی دهلی ‌نو شده است.

قیمت خرده‌فروشی بنزین و دیزل در هند ۳٫۶۳ و ۳٫۸۴ روپیه در هر لیتر طی فقط ۱۲ روز از هشتم فوریه افزایش یافته است.

ائتلاف اوپک‌پلاس در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی ۹٫۷ میلیون بشکه در روز از تولید خود را پایین آورد که برابر با ۱۰ درصد از تولید جهانی نفت بود ولی تولید نفت خود را طبق برنامه افزایش نداد.

دارمندرا پرادان، وزیر نفت هند از تولیدکنندگان نفت خواسته است محدودیت تولید را بردارند و کشورهای مصرف‌کننده نفت را از افزایش بی‌سابقه قیمت سوخت نجات دهند.

هند پس از چین دومین واردکننده بزرگ نفت در جهان است.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 
 
 

 

 

*** از سرگیری واردات نفت از ایران و ونزوئلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقامات هندی اعلام کرده‌اند واردات نفت ارزان‌قیمت‌تر از ایران را که از ۲۰۱۹ تقریباً متوقف شده بود، از سر می‌گیرند و از ونزوئلا هم واردات خواهند داشت.

هند اعلام کرده است که محدودیت واردات از ایران تحت فشار دولت ترامپ صورت گرفته است و حالا اگر آمریکا ما را در تعدیل این بحران انرژی کمک نکند، ما هم به‌نفع کشور خودمان عمل می‌کنیم.

به‌نظر می‌رسد ایران یکی از بزرگترین ذی‌نفعان تغییر ریاست جمهوری در آمریکا باشد که نه‌تنها به هند در آغاز واردات از ایران کمک می‌کند بلکه صادرات نفت تهران را هم بالا می‌برد.

هند که بیش از ۸۰ درصد از نفت خام مصرفی خود را وارد می‌کند، ۲۳٫۵ میلیون تن از نفت خام ایران را در فاصله بین ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ وارد کرد که ۱۰ درصد از نیاز آن را تشکیل می‌داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول