کد خبر:264457
پ
ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بیانیه مشترک منتشر کردند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بیانیه مشترک منتشر کردند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی، بیانیه مشترک منتشر کردند.

 

*** بیانیه مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روح همکاری و اعتماد متقابل تقویت شده که به بیانیه مشترک ۵ شهریور ۱۳۹۹ در تهران منجر شد و اهمیت تداوم آن همکاری و اعتماد را مورد یادآوری و تایید مجدد قرار دادند.

سازمان ان‍رژی اتمی ایران، آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی را مطلع نمود که به منظور پایبندی به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت، ایران اجرای اقدامات داوطلبانه، آنگونه که در برجام آمده‌اند را از ۵ اسفند ۱۳۹۹ متوقف خواهد کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 
 

 

*** توافق سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با در نظر گرفتن موارد فوق و به منظور تداوم فعالیت‌های راستی آزمایی و نظارت آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی، سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی نسبت به موارد زیر توافق کردند:

۱٫ ایران به اجرای کامل و بدون محدودیت موافقت‌نامه جامع پادمان خود با آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی، همانند قبل، ادامه خواهد داد.

۲٫ یک تفاهم فنی دوجانبه موقت، سازگار با قانون، که به موجب آن آژانس بین‌المللی ان‍رژی اتمی به فعالیت‌های ضروری راستی آزمایی و نظارت خود (طبق فهرست فنی پیوست) برای مدت تا سه ماه ادامه خواهد داد.

۳٫ مرور منظم این تفاهم فنی با هدف اطمینان از حصول به اهداف آن.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول