کد خبر:264284
پ
فولاد
بر اساس آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران:

تولید ۲۵.۳ میلیون تن شمش فولادی تا پایان دی‌ماه

بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه سال جاری به رقم ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن رسید.

بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه سال جاری به رقم ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن رسید.

 

*** رشد تولید ۱۳ درصدی بیلت و بلوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حاکی است، میزان تولید شمش فولادی ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن ثبت شده بود.

بررسی عملکرد دوره یاد شده گویای آن است که بیشترین شمش فولادی تولیدی در قالب بیلت و بلوم به میزان ۱۵ میلیون و ۷۹۹ هزار تن ثبت شد که نسبت به ۱۰ ماهه سال ۹۸ افزایش ۱۳ درصدی دارد.

میزان تولید بیلت و بلوم در ۱۰ ماهه ۹۸ به میزان ۱۳ میلیون و ۹۵۸ هزار تن ثبت شده بود.

 

*** افزایش ۷ درصدی تولید اسلب

 

میزان تولید شمش فولادی اسلب در دوره این گزارش برابر با ۹ میلیون و ۵۶۳ هزار تن شد که در مقایسه با هشت میلیون و ۹۱۵ هزار تن عملکرد سال ۹۸، افزایش بازدهی هفت درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** ۱۱ درصد رشد تولید محصولات فولادی

 

بررسی آمار مربوطه گویای آن است که در ۱۰ ماهه امسال محصولات فولادی (مقاطع تخت و مقاطع طویل) تولیدی به رقم ۱۸ میلیون و ۳۵۴ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۱۱ درصدی دارد.

سال ۹۸ در دوره ۱۰ ماهه به میزان ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن محصولات فولادی تولید شده بود.

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال

آغاز فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور

 

 

*** افزایش ۷ درصدی تولید مقاطع تخت

 

بنابر آمار دوره این گزارش، مجموع مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، سرد و پوش‌شدار) به رقم هشت میلیون و ۷۳۸ هزار تن رسید که نسبت به عملکرد ۱۰ ماهه پارسال که هشت میلیون و ۱۷۹ هزار تن بود، رشد هفت درصدی را ثبت کرد.

 

*** رشد ۱۴ درصدی تولید مقاطع طویل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کل مقاطع طویل فولادی تولیدی (تیرآهن، میلگرد و سایر) در ۱۰ ماهه امسال ۹ میلیون و ۶۱۶ هزار تن شد و نسبت به دوره مشابه پارسال که هشت میلیون و ۴۱۶ هزار تن بود، افزایش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول