کد خبر:264389
پ
رامین حاتمی
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:

میدان نفتی خشت سال آینده به تولید می‌رسد

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از عملیاتی شدن تولید زودهنگام میدان نفتی خشت با راه‌اندازی سه حلقه چاه در نیمه نخست سال آینده خبر داد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از عملیاتی شدن تولید زودهنگام میدان نفتی خشت با راه‌اندازی سه حلقه چاه در نیمه نخست سال آینده خبر داد.

 

*** تولید زودهنگام این میدان با راه‌اندازی سه حلقه چاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رامین حاتمی در بازدید از طرح تولید زودهنگام میدان نفتی خشت با بیان اینکه میدان نفتی خشت سال آینده به تولید می‌رسد، اظهار داشت:

تولید زودهنگام این میدان با راه‌اندازی سه حلقه چاه در نیمه نخست سال آینده عملیاتی می‌شود و نفت تولیدی به‌ وسیله خط لوله ۱۰ اینچ به طول ۱۷ کیلومتر به مرکز بهره‌برداری نرگسی ارسال می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در پایان پیرامون اینکه این میدان نفتی، نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با پنج حلقه چاه و تولید ۲۰ هزار بشکه به‌ طور کامل وارد چرخه تولید نفت و گاز کشور وارد می‌شود، عنوان کرد:

میدان نفتی خشت یکی از میدان‌های نفتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در گستره فعالیت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در ۱۸۰ کیلومتری شهر شیراز و در حوزه جغرافیایی شهرستان کازرون قرار دارد.

 

*** پیشرفت ۹۰ درصدی طرح توسعه میدان خشت

 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید، گفت:

راه‌اندازی میدان خشت، توسعه پایدار مناطق همجوار با این میدان را به ‌دنبال دارد.

 

فریدون عباسی با اشاره به پیشرفت حدود ۹۰ درصدی طرح توسعه میدان نفتی خشت، عنوان کرد:

اقدام بعدی پس از عملیاتی شدن این میدان، ساخت مرکز پترو پالایشی در مقیاس کوچک در این منطقه است که به این منظور در هماهنگی با وزارت نفت، رایزنی‌هایی با برخی سرمایه‌گذاران داخلی انجام شده است و امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سفر ۲ روزه وزیر صنعت به استان یزد

تسهیلات پرداختی به قطعه‌سازان، مسکن موقتی است

دو اقدام دولت برای کنترل قیمت‌ها

 

 

*** تاکید بر توسعه میدان‌های گازی نفت مناطق مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با اعلام حمایت کمیسیون انرژی از طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت، بر توسعه میدان‌های گازی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز تأکید کرد و اظهار داشت:

هر منطقه‌ای که منابع هیدروکربوری دارد از جایگاه ویژه‌ای از نظر ثروت‌افزایی برای کشور برخوردار است و توسعه میدان‌های جدید گازی افزون بر افزایش سرمایه‌های اقتصادی کشور، توسعه پایدار مناطق را هم به‌دنبال دارد.

تعدادی از این میدان‌ها در حوزه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی قرار دارد

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول