کد خبر:264258
پ
مجلس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

معادل ریالی ۴ میلیون تن مواد اولیه قیر برای راه‌های روستایی اختصاص یافت

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، وزارت نفت را مکلف کردند معادل ریالی ۴ میلیون تن مواد اولیه قیر را برای راه‌های روستایی و مصارف دیگر به خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، وزارت نفت را مکلف کردند معادل ریالی ۴ میلیون تن مواد اولیه قیر را برای راه‌های روستایی و مصارف دیگر به خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

 

*** موافقت مجلس با پیشنهاد افزایش ۲ میلیون تن مواد اولیه قیر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگان مجلس طی نشست علنی ۳ اسفندماه در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با پیشنهاد افزایش دو میلیون تن مواد اولیه قیر به ۴ میلیون تن در تبصره یک بند الحاقی یک ماده واحده موافقت کردند.

بر اساس این بند، وزارت نفت مکلف است ماهانه معادل ریالی ۴ میلیون تن مواد اولیه قیر برای آسفالت راه‌های روستایی، معابر شهرها، پایگاه‌ها، پاسگاه‌ها، نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان، بیابان‌زدایی و انجام عملیات خاکپوش اختصاص دهد.

در ادامه بررسی بودجه، نمایندگان با بند الحاقی ۲، تبصره یک ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند که بر اساس آن وزارت نفت مجاز به خرید گاز مایع از کشورهای دیگر یا تهاتر آن با بنزین و گازوئیل ازسوی شرکت ملی نفت ایران یا دیگر شرکت‌های تابعه وزارت نفت شد.

در بخش درآمدی بند الحاقی ۲، تبصره یک ماده واحده لایحه بودجه آمده است:

وزارت نفت از طریق شرکت‌های تابعه ذیربط مجاز به خرید گاز مایع از کشورهای دیگر و تهاتر آن با بنزین و گازوئیل ازسوی شرکت ملی نفت ایران یا دیگر شرکت‌های تابعه وزارت نفت است و معادل وزنی گاز مایع خریداری یا تهاتر شده، گازوئیل یا بنزین صادر می‌کند که همه عوائد حاصل به حساب شرکت تابعه ذیربط آن وزارتخانه واریز می‌شود، همچنین قیمت هر کیلوگرم گاز مایع تحویلی به شرکت‌های توزیع کننده، برابر دو سوم قیمت یک لیتر بنزین سهمیه‌ای تعیین می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال

آغاز فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور

 

 

*** سقف منابع حاصل از درآمدهای نفتی برای سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگان مجلس در این نشست با رقم ۱ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال به عنوان سقف منابع حاصل از درآمدهای نفتی برای سال ۱۴۰۰ موافقت کردند.

همچنین دولت را مکلف به تسویه بدهی قطعی خود تا سقف ۹۰۰ هزار میلیارد ریال به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعهدهای مربوط به طرح‌های عمرانی و دفاعی از محل تحویل نفت‌خام و میعانات گازی صادراتی کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول