کد خبر:264149
پ
انتخابات
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص‌های انتخاب مسئولان در کشورهای فرهمند و ایران

در کشورهای پیشرفته برای اعطای مسئولیت بیشتر به مهارت، لیاقت، اصالت، درستکاری و خوشبختی افراد توجه می‌شود و به شاخص‌هایی نظیر قومیت، رنگ پوست، جنسیت، مذهب و مدرک تحصیلی خیلی کم توجه می‌گردد.

در کشورهای پیشرفته برای اعطای مسئولیت بیشتر به مهارت، لیاقت، اصالت، درستکاری و خوشبختی افراد توجه می‌شود و به شاخص‌هایی نظیر قومیت، رنگ پوست، جنسیت، مذهب و مدرک تحصیلی خیلی کم توجه می‌گردد.

 

*** شاخص‌های انتخاب مسئولان در ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال‌های گذشته فکر می‌کردیم شاخص‌های تخصص، تعهد و محرومیت برای انتخاب مسئولین، ضامن خوشبختی ما است.

چرا هم اکنون که تقریبا همه مسئولان دارای مدارک تحصیلی کاغذی و ادعای تعهد ظاهری بوده و قبل از مسئولیت از بین طبقه محرومین انتخاب شده‌اند، نتوانسته اند ما را خوشبخت کنند؟
چرا اوضاع اقتصادی و اجتماعی مردم با انواع دولت‌ها و مجالس روز به روز بدتر شده و می‌شود؟

به‌عنوان مثال اگر یکی از بستگان ما به عمل جراحی مهمی نیاز داشته باشد ما تنها بدنبال یک جراح ماهر و منصف هستیم.
ما سؤال نمیکنیم جراح دارای چه عقاید، سلایق، گرایش سیاسی یا مذهبی می‌باشد، تنها میخواهیم جراح بتواند عمل جراحی را با کیفیت هر چه بالاتر و هزینه هر چه کمتر انجام دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال

آغاز فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور

 

 

*** فرایند انتخاب مسئولان در کشورهای فرهمند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انتخاب مسئولان در کشورهای فرهمند بیشتر بر اساس فرایند زیر می‌باشد:
-مهارت و کاردانی افراد با توجه به عملکرد درخشان گذشته (حتی در مقیاسی کوچک و در حد یک شرکت) و بدون توجه به مدرک تحصیلی ارزیابی می‌گردد.

– صداقت و درستکاری با دقت در پرونده کاری و قضایی اشخاص بررسی می‌شود.

– اصالت و لیاقت نیز با بررسی سوابق و مشخصات خانوادگی، چگونگی مواجهه با مشکلات بزرگ، فداکاری، موفقیت و خوشبختی فرد در زندگی خصوصی و اجتماعی سنجیده می‌شود.

تنها اقرادی که قبل از مسئولیت با تکیه بر خود موفق و خوشبخت شده باشند می‌توانند بعد از مسئولیت دیگران را نیز مانند خود موفق و خوشبخت نمایند.

امید آنکه با تجربه طولانی سی سال گذشته ، که خیلی ارزان هم بدست نیامده ، به تدریج به جای نگاه به گرایش سیاسی، مدرک تحصیلی و طبقه اجتماعی، همانند کشورهای فرهمند و مردم خوشبخت دنیا با توجه به شاخص‌های برتر یاد شده در انتخاب مسئولان، به تدریج کشور و سرنوشت خود را زیبا نماییم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول