کد خبر:264207
پ
آزادراه غدیر
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ساخت و افتتاح آزادراه غدیر با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی در مدت ۵ سال

آزادراه غدیر در یک زمان‌بندی فشرده با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی در مدت پنج سال ساخته شد که در ۷ اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد.

آزادراه غدیر در یک زمان‌بندی فشرده با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی در مدت پنج سال ساخته شد که در ۷ اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** افتتاح آزادراه غدیر در ۷ اسفندماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کلنگ ساخت بیشتر آزادراه‌هایی که در ۸ سال گذشته به مرحله افتتاح رسیده است در دهه ۸۰ بر زمین خورده است و حتی آزادراهایی که شروع ساخت آن به دهه ۷۰ نیز می‌رسید در فهرست افتتاحیه‌های دولت ۱۱ و ۱۲ قرار دارد.

موضوعی که فرصت دولت را برای طراحی و ساخت شبکه جدید آزادراهی محدود کرد چرا که از ابتدا قرار بر آن شد که همه پروژه‌های عمرانی نیمه کاره در دولت یازدهم به مرحله افتتاح برسد و بعد از آن پروژه‌های جدید به فهرست عمرانی کشور اضافه شود.

نمونه بارز آن افتتاح آزادراه افسانه‌ای تهران- شمال که خیلی‌ها انتظاری برای افتتاح آن حتی در دولت تدبیر و امید هم نداشتند، اما در بیش از ۱۰ جبهه فعال کاری در سرما و گرما دولت با مشارکت بنیاد مستضعفان ساخت این آزادراه را به سرانجام رساند و اسفند سال ۹۸ پس از ۲۴ سال که از شروع ساخت آن می‌گذشت زیر بار ترافیک رفت.

حالا در یک سالگی افتتاح آزادراه تهران- شمال، دولت در پنجشنبه هفته جاری، آزادراهی را به مرحله افتتاح خواهد رساند که از آن به عنوان یک کریدور ترانزیتی مهم یاد می‌شود.

 

*** جزئیات پروژه آزادراه غدیر

 

آزادراه غدیر بخشی از کریدور اصلی جاده تاریخی ابریشم در ایران است که از استان تهران عبور می‌کند.

این آزادراه بخشی از کریدور شرق به غرب، شمال به جنوب و بخشی از کریدور ترانزیت آسیایی است که موجب تسهیل تردد خودروهایی که از استان‌های شمال غربی و غرب کشور با عبور از تهران به سمت جنوب شرق و شمال شرق می روند، می‌شود.

آزادراهی شدن یکی از پرترددترین مسیرهای اطراف پایتخت از آن رو جزو برنامه‌های اصلی دولت قرار گرفت تا هم صرفه‌جویی نزدیک به هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی در زمان سفر و یک‌هزار و ۶۵۰ هزار میلیارد تومانی در مصرف بنزین را به همراه داشته باشد و هم به افزایش ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در کمربندی تهران منجر شود.

کلنگ ساخت این آزادراه سال ۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری به زمین خورد و تا پیش از آن به عنوان آزادراه کنارگذر تهران- البرز شناخته می شد و حالا در آستانه افتتاح با تغییر نام به آزادراه غدیر به‌زودی مورد استفاده کاربران جاده قرار خواهد گرفت.

طول این مسیر آزادراهی ۱۵۸ کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است.

کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران- کرج- قزوین از مزایای تکمیل این آزادراه است و اتصال به پنج آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آزادراه غدیر است.

این پروژه رکورد دار پیشرفت سالیانه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی است.

پیش از این بالاترین رکورد در پیشرفت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی ۹ درصد در سال بود اما این پروژه به رقم پیشرفت ۲۰ درصدی در هر سال رسید.

قرار است ۷ اسفند به دستور رئیس جمهوری آزادراه غدیر به‌ طور رسمی افتتاح شود.

قیمت عوارضی این آزادراه برای خودروهای سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال

آغاز فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک

داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور

 

 

*** مهمترین طرح‌های انجام شده آزادراهی در دولت یازدهم و دوازدهم

 

ساخت ۴۴۰ کیلومتر آزادراه از جمله مهمترین بخش از کارنامه عمرانی دولت تاکنون است.

این افتتاحیه‌ها شامل بهره‌برداری از آزادراه شرق اصفهان به طول ۶۳ کیلیومتر پس از ۱۰ سال وقفه و آزادراه تهران – شمال به طول ۳۲ کیلومتر بعد از ۲۰ سال وقفه بود که اکنون زیربار ترافیک است.

آزادراه تبریز- ارومیه به طول ۶۸ کیلومتر، آزادراه همت– کرج به طول ۱۴.۵ کیلومتر، آزادراه قم – گرمسار به عنوان بخشی از آزادراه حرم تا حرم به طول ۱۵۲ کیلومتر، آزادراه ساوه – همدان به طول ۳۳کیلومتر و آزادراه قزوین- رشت به طول ۳.۵ کیلومتر نیز افتتاح و اکنون زیر بار ترافیک رفته است.

همچنین کنارگذرغربی اصفهان به طول ۱۴ کیلومتر و آزاد راه سهند- تبریز به طول ۲۰ کیلومتر نیز در سال جاری به بهره‌برداری رسید.

بر اساس اظهارات خیراله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۵ درصد مسیر آزادراهی کشور در این دولت ساخته شده است و تا پایان دولت ۶۶۰ کیلومتر دیگر پروژه آزادراهی افتتاح خواهد شد.

اکنون طول کل آزادراه‌های کشور ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است و تا سال ۱۴۰۰ به میزان ۶۶۰ کیلومتر به این مسیر اضافه و مسیر آزادراهی به سه هزار و۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

قرار است تا پنج ماه آینده آزادراه‌های کشور که اکنون پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۵ درصد دارندرا به بهره‌برداری برسند.

آزاد راه‌های منجیل- رودبار، آزادراه خرم آباد- اراک، آزادراه شیراز – اصفهان، آزادراه مرند- تبریز، بخشی از آزادراه حرم تا حرم و منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال تا سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهند شد.

 

*** افتتاح ۷ پروژه آزادراهی تحت عنوان طرح‌های جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دولت با فعال نگه‌داشتن کارگاه‌های بیش از ۱ ‌هزار و ۲۰۰ کیلومتر پروژه آزادراهی تلاش می‌کند تا طول آزادراه‌های کشور را از ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر کنونی به بیش از ۳ ‌هزار کیلومتر برساند و در این راستا، افتتاح هفت پروژه آزادراهی به اسم طرح‌های جهش تولید را تا بهار سال ۱۴۰۰ در دستور کار دارد.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول