کد خبر:264116
پ
فولاد هرمزگان
مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان:

فولاد هرمزگان در آستانه گذر از هدف سالانه

مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان معتقد است، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ بتوانیم از ظرفیت اسمی فولاد هرمزگان عبور کنیم و هدفی را که در آغاز سال تعیین کردیم محقق کنیم.

مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان معتقد است، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ بتوانیم از ظرفیت اسمی فولاد هرمزگان عبور کنیم و هدفی را که در آغاز سال تعیین کردیم محقق کنیم.

 

*** عملکرد شرت فولاد هرمزگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حامد جمشیدی‌نیا درباره عملکرد این شرکت در بهبود و افزایش سرعت تولید، اظهار کرد:

در سال جهش تولید پروژه‌های زیادی در راستای افزایش کمیت، کیفیت و تحویل به موقع محصول که یکی از اقدامات استراتژیک واحد بهره‌برداری در فولاد هرمزگان می‌باشد تعریف شد و با همدلی و کار تیمی کارکنان فولاد هرمزگان طی جلسات مشترک در برنامه کاری همکاران قرار گرفت و با شناسایی و تعیین اقدامات مهم و موثر و اجرای آنها نتایج مطلوبی حاصل شد، که از جمله این پروژه‌ها عبارتند از پروژه افزایش سرعت تولید در زمان مستقیم کاری، پروژه کاهش توقفات اضطراری، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت ریخته‌گری، افزایش آماده بکاری جرثقیل‌ها، افزایش آماده بکاری مکانیزم‌های جمع‌آوری سرباره، افزایش کیفیت آهن اسفنجی، افزایش کیفیت آهک مصرفی در کوره‌های قوس.

 

*** عزم جزم مجموعه فولاد هرمزگان برای جبران

 

مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان در خصوص عزم جزم مجموعه فولاد هرمزگان برای جبران، عنوان کرد:

بنا به تاکید مدیر عامل محترم، جلساتی با حضور معاونت محترم بهره‌برداری و کلیه مدیران بهره‌برداری و خرید به منظور برنامه‌ریزی جهت جبران عقب‌افتادگی از برنامه تولید برگزار گردید.

در این راستا، کل مجموعه فولاد هرمزگان بسیج شدند که بتوانند عقب‌افتادگی‌های ناشی از اتفاقات یادشده را برای بخش فولادسازی جبران کنند و به سقف خوبی از تولید دست پیدا کنند.

 

*** افزایش چشم‌گیر سرعت تولید

 

جمشیدی‌نیا موارد بهبود فولادسازی را این‌گونه، بیان کرد:

تامین مواد با کیفیت، بهبود آهن اسفنجی در واحد احیای مستقیم، بهبود کیفیت آهک تولیدی و آهک خریداری شده، از جمله مواردی بود که در جهت اعتلای فولادسازی و ارتقای روند فولادسازی بسیار اثرگذار بود.

همچنین افزایش آماده بکاری مکانیزم‌های جمع آوری سرباره و کاهش زمان مستقیم کاری کوره‌ها (P.On) منجر به افزایش سرعت تولید کوره‌ها شد، در همین راستا دیگر واحدها نیز باید سرعت را خود را افزایش می‌دادند.

واحد ریخته‌گری از جمله این واحدها بود، این واحد موفق شد سرعت ریخته‌گری را به ۱٫۴۵ متر بر دقیقه افزایش دهد که رکورد چشم‌گیری محسوب می‌شود.

 

***  دستیابی به ۵ رکورد متوالی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان در پایان پیرامون افزایش ۹۹٫۹ دهم درصدی واحد جرثقیل، اظهار کرد:

واحد جرثقیل نیز در همین راستا، آمادگی به کار جرثقیل‌ها را به ۹۹٫۹ دهم درصد افزایش داد.

هرگونه توقف جرثقیل می‌توانست سبب توقف تولید در شرکت شود.

همچنین واحد نسوز نیز حمایت کرد تا تجهیزاتی که نسوز در آن استفاده می‌شود (از جمله کوره) را برای استفاده آماده نماید و بتواند کوره‌ها را پشتیبانی و توقفات ناشی از این موضوع را به حداقل برساند.

همه این عوامل سبب شد که پیشرفت پروژه‌ها و اقدامات استراتژیک افزایش یابد و از شهریور ماه تا بهمن ماه شاهد دستیابی به ۵ رکورد متوالی در شهریور، آبان، آذر، دی و بهمن ماه باشیم و شعار رکورد امروز استاندارد فردا را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول