کد خبر:263974
پ
آزادسازی واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد
بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق:

کسب درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد

بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق، سال آینده درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد کسب خواهد شد.

بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق، سال آینده درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد کسب خواهد شد.

 

*** آزادسازی واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هفته گذشته بررسی تبصره‌های لایحه اصلاحی بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسید، و ۲ اسفند ماه هیئت رئیسه این کمیسیون بررسی ردیف‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داده است.

اما بر اساس آخرین مصوبات این کمیسیون، با دیگر ترخیص خودروهای با پلاک مناطق آزاد مجاز دانسته شد و درامد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از محل آزادسازی واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد با تعرفه ۲۰ درصدی کسب خواهد شد.

 

*** یارانه جدید در کار نیست

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ در خصوص اینکه این مصوبه کمیسیون تلفیق، درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی را برای دولت به همراه دارد، افزود:

همچنین درآمد ورودی گمرک و سایر کالاها افزایش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومانی داشته است.

 

زارع در ادامه، تصریح کرد:

البته تعرفه ورودی گمرک برای حمایت از تولید از ۴ درصد به ۲ درصد تعدیل شده همچنین ۳ هزار میلیارد تومان مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی نیز کاهش یافته است.

 

*** هدفمندی یارانه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت:

از آنجا که ادامه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به درخواست دولت صورت گرفته، بنابراین منابعی که برای افزایش میزان یارانه نقدی به مردم در نظر گرفته شده بود کاهش یافته است و تا این لحظه کمیسیون تلفیق برای پرداخت یارانه نقدی همان پیشنهاد دولت را مبنا قرار داده است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول