کد خبر:263722
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش قیمت نفت/ قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال

قیمت نفت با ۷۵ سنت معادل ۱.۱۷ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت نفت با ۷۵ سنت معادل ۱.۱۷ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۱۸ سنت رسید.

 

*** کاهش قیمت نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به دنبال نگرانی ها از طولانی شدن دوره تعطیلی فعالیت پالایشگاه های آمریکا پس از سرمای کم سابقه در جنوب این کشور که می تواند سبب کاهش تقاضا برای نفت خام شود و در حالی که انتظار می رود عرضه نفت گروه اوپک پلاس افزایش یابد، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود و روند کاهشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۵ سنت معادل ۱٫۱۷ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه مارس نیز با ۸۱ سنت معادل ۱٫۳۴ درصد افت به ۵۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

واندانا هاری، تحلیلگر بازارهای انرژی در موسسه واندا اینسایتس، گفت:

زمان آن رسیده بود که قیمت‌ها اصلاح شوند و نشانه هایی از بازگشت فعالیت شبکه برق و صنعت انرژی به وضعیت عادی در تگزاس سبب شده تا این روند اصلاح قیمت آغاز شود.

۳۰ بهمن ماه و به دنبال سرمای کم سابقه هوا در ایالت های جنوبی امریکا، قیمت شاخص های بازار نفت به بالاترین رقم ها در طی ۱۳ ماه گذشته رسیده بود. در حالی که بر اساس برآوردها موج سرما سبب تعطیلی یک سوم از تولید نفت آمریکا شده است، اکنون توجهات به سمت تاثیر این سامانه آب و هوایی بر فعالیت پالایشگاه ها معطوف شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول