کد خبر:263767
پ
عباس قبادی
دبیر ستاد تنظیم بازار:

قیمت مرغ بیش‌تر از قیمت فعلی نیست

دبیر ستاد تنظیم بازار معتقد است، باتوجه به اعلام وزارت جهاد مبنی بر تأمین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی با قیمت مصوب، قیمت مرغ بیش‌تر از قیمت فعلی محاسبه شده توسط سازمان حمایت نیست.

دبیر ستاد تنظیم بازار معتقد است، باتوجه به اعلام وزارت جهاد مبنی بر تأمین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی با قیمت مصوب، قیمت مرغ بیش‌تر از قیمت فعلی محاسبه شده توسط سازمان حمایت نیست.

 

*** قیمت مرغ بیش‌تر از قیمت فعلی محاسبه شده نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی درخصوص قیمت مصوب گوشت مرغ، اظهار داشت:

در مهرماه سال جاری قیمت مصوب گوشت م‍رغ با لحاظ تحویل ۸۵ درصد ذرت و ۵۵ درصد کنجاله سویا مورد نیاز مرغداران با قیمت مصوب (مابقی با قیمت بازار) تعیین و ابلاغ شد.

باتوجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تأمین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی با قیمت مصوب و لحاظ سایر هزینه‌ها، قیمت گوشت م‍رغ گرم مصرفی بیش‌تر از قیمت فعلی محاسبه شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نخواهد بود.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان با بیان اینکه روند تعیین قیمت گوشت مرغ صرفاً مدیریتی و در راستای کمک به تولید کشور و ترمیم ذخایر استراتژیک از این محل صورت پذیرفته است، تصریح کرد:

در صورت لزوم به بازنگری قیمت باید مراتب از طریق وزارت جهاد کشاورزی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام و نتیجه در کارگروه تنظیم بازار مطرح شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افزایش ۴۵۰ میلیون تنی ذخایر سنگ آهن کشور

افزایش ۸۳ درصدی تولید محصولات فولادی

شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری خودرو حذف شد

 

 

*** افزایش قیمت نهاده‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش ستاد تنظیم بازار قیمت نهاده‌ها را افزایش داد و در همین راستا قیمت هر کیلو ذرت از کیلویی ۱۵۰۰ به کیلویی ۱۷۰۰ تومان، سویا از ۲۷۰۰ به ۳۶۰۰ و جوجه یک روزه از ۲۸۰۰ به ۴,۲۰۰ تومان رسید.

همین امر سبب شد تا فعالان بازار مرغ کشور خواستار افزایش قیمت این محصول از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به ۲۴ هزار تومان شوند.

مهر

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول