کد خبر:263685
پ
نیارکی
معاون امور صنایع وزیر صنعت:

احیا۱۳۰۰ واحد صنعتی در ۱۱ ماهه سال جاری/ داخلی‌سازی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در کشور

معاون امور صنایع وزیر صنعت از احیا۱۳۰۰ واحد صنعتی در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت از احیا۱۳۰۰ واحد صنعتی در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

 

*** احیاء و تکمیل واحد‌های تولیدی و صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در این مراسم ضمن تقدیر از احیا واحدهای راکد استان و ایجاد اشتغال‌زایی و ارزش افزوده صنعتی، اظهار داشت:

در سال جاری راه اندازی ۱۵۰۰واحد غیر فعال برنامه‌ریزی شد و خوشبختانه بخش عمده ای این هدف محقق شد.

سهم چهارمحال و بختیاری برای احیاء و تکمیل واحد‌های تولیدی و صنعتی در سال‌جاری هشت واحد بود که خوشبختانه ۱۵۰ درصد این هدف محقق و ۲۰ واحد دوباره وارد چرخه تولید شد.

 

معاون امورصنایع وزیر صنعت با اشاره سیاست‌های حمایتی دولت از صنایع به تشریح وضعیت کشور پرداخت وگفت:

در شرایطی که کشوربا بیشترین محدودیت های بین المللی دست به گریبان است، امروز شاهد توسعه واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده ،هستیم و به رغم تمام مشکلات بخش تولید کشور با رشد ۸درصدی در پروانه بهره برداری صنعتی و ۲۸ درصدی در ایجاد اشتغال صنعتی با راه اندازی بیش از ۵هزار و۷۰۰بنگاه مواجه هستیم.

 

صادقی نیارکی با تشریح شاخص‌های تولید و رشد سرمایه گذاری صنعتی به ۱۷۰هزار میلیارد تومان از جهش ۴۰درصدی جوازهای تاسیس خبر داد و فزود:

شاخص های کلان بیانگر روند روبه رشد در حوزه صنعت است و خوشبختانه سهم استان چهار محال وبختیاری در این جهش با افزایش جوازهای تاسیس بسیار مشهود است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

 

*** توسعه ساخت داخل در استان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت در پایان از هدفگذاری توسعه ساخت داخل در استان‌ها خبرداد و اظهار داشت:

در سال جاری داخلی سازی با هدف مدیریت واردات و کاهش ارزبری در استان ها هدفگذاری شد و برای تحقق این هدف میزان ۳میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار تعیین و طی ۱۰ماه اخیر ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار از هدفگذاری تعیین شده محقق شد.

این وزارتخانه از سال ۱۳۹۷ تاکنون افزون‌بر دو هزار و ۵۰۰ ردیف تعرفه واردات به کشور را ممنوع کرد واجرای سیاست باعث کاهش ارزبری به ارزش چهار میلیارد دلار شد.

سرمایه‌گذاران می‌توانند برای احیای واحد‌های تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌تمام در ایران به سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند تا بتوان منابع کشور را بهتر مدیریت کرد.

سرمایه‌گذاری برای احداث و راه‌اندازی واحد‌های بزرگ و متوسط با هزینه‌های قابل توجه در چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده جایگاه مطلوب این استان در حوزه تولید و صنعت کشور است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول