کد خبر:263301
پ
سید مناف هاشمی
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

۳۰۰ واگن مترو تعمیر اساسی نیاز دارد/ مناسب‌سازی ایستگاه‌های جدید برای معلولان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران معتقد است، هم اکنون حدود ۳۰۰ واگن ناوگان مترو نیازمند تعمیرات اساسی (اورهال) است که تلاش داریم در مدت ۶ ماه آینده این کار انجام شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران معتقد است، هم اکنون حدود ۳۰۰ واگن ناوگان مترو نیازمند تعمیرات اساسی (اورهال) است که تلاش داریم در مدت ۶ ماه آینده این کار انجام شود.

 

*** افتتاح دو ورودی در ایستگاه‌های بسیج و میدان صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید مناف هاشمی در حاشیه افتتاح دو ورودی در ایستگاه‌های بسیج و میدان صنعت، اظهار داشت:

حدود ۳۱ رام قطار معادل ۲۱۰ واگن بدلیل تعمیرات اساسی از چرخه فعالیت خارج شده و همچنین ۱۱ رام نیز که در حال فعالیت هستند نیاز به تعمیرات اساسی دارند که این کار با کمک دولت و همچنین اعتبارات شرکت بهره‌برداری مترو تهران از محل صرفه جویی در مصرف سوخت ظرف مدت ۶ ماه آینده صورت بگیرد.

با اورهال کردن این حجم از واگن‌های مترو کمبود واگن بخصوص در ایستگاه‌های تازه تاسیس تا حدودی برطرف خواهد شد.

 

معاون شهردار تهران با بیان اینکه دو تا سه قرارداد برای تامین واگن های مترو در دستور کار داریم، افزود:

یکی از این قراردادها مربوط به خریداری ۲۵۰ واگن و دیگری ۸۰ اگن است که امیدواریم این کار در فروردین یا اردیبهشت سال آینده به نتیجه برسد.

 

*** اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی دو ورودی جدید

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی دو ورودی جدید در ایستگاه‌های مترو بسیج و میدان صنعت افتتاح شد، عنوان کرد:

بعضی از ورودی‌ها کارکرد یک ایستگاه کامل را دارند، زیرا تعدادی از ورودی‌ها از جمله ایستگاه بسیج میان دو بزرگراه واقع شده‌اند یا در منطقه دیگری هستند، بنابراین ایستگاه‌های این چنینی برای شهروندان بسیار ضروری و کارکرد ویژه خود را دارند.

همه امکانات مناسب سازی در افتتاحیه‌های جدید ایستگاه های مترو مدنظر قرار دارد، اگر چه این امکانات بار مالی سنگینی دارد اما برای معلولان و افراد کم توان بسیار ضروری است.

 

*** تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ایران خودرو دیزل

 

وی درباره تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ایران خودرو دیزل، اظهار داشت:

ما قرار داد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس را با این شرکت داشتیم که ۲۱۰ دستگاه را تحویل داده و ۴۰ دستگاه دیگر نیز قرار است تا پایان سال تحویل دهد.

 

هاشمی درباره ادامه همکاری با این شرکت خودرویی نیز، گفت:

در خصوص قیمت تمام شده با این شرکت در حال مذاکره هستیم و اگر به نتیجه برسد در سال آینده نیز قراردادهایی در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در تهران نیز گفت:

قرار بود سال ۹۹ حدود ۵۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در پایتخت داشته باشیم که تاکنون این مسیرها ۲۳۰ کیلومتر است و تلاش داریم این مسیرها را تا ۲۵۰ کیلومتر برسانیم.

 

*** اجرای طرح پارکینگ دوچرخه در اماکن عمومی

 

معاون شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح پارکینگ دوچرخه در اماکن عمومی به ویژه در مقابل ایستگاه‌های مترو نیز، عنوان کرد:

یکی از این طرح‌ها امروز با همکاری شهرداری منطقه ۱۴ در مجاورت ایستگاه مترو بسیج افتتاح شد که کار بسیار خوبی است و این طرح باید توسعه پیدا کند.

به گفته وی، اگر شهروندان محل مناسبی برای نگهداری چند ساعته دوچرخه های خود به ویژه در اماکن عمومی از جمله بوستان‌ها و ایستگاه‌های مترو داشته باشند فرهنگ دوچرخه سواری در شهر ترویج پیدا می کند و با همکاری شهرداران مناطق قصد داریم این طرح را در کلیه مناطق توسعه دهیم.

 

*** واریز ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به حساب شهرداری تهران 

 

هاشمی در خصوص آخرین وضعیت اعتبارات اوراق مشارکت نیز، گفت:

یک هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکت ۹۸ وصول شده و برای ۵۰۰ میلیارد تومان باقی مانده دو ملک به وثیقه گذاشته شده است.

طبق آخرین جلسه‌ای که با مدیرعامل بانک رفاه برگزار شد، امیدواریم که هفته آینده این ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز شود که این پول عمدتا برای تکمیل ایستگاه‌های مترو و خرید اتوبوس تعلق می‌گیرد.

 

معاون شهردار تهران در پایان با بیان اینکه دولت سهم اوراق مشارکت سال ۹۸ خود را به صورت ۱۰۰ درصدی پرداخت کرده، اظهار کرد:

امیدواریم که دولت از اوراق مشارکت ۱۳۹۹، حمایت کند چرا که یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان برای مترو و ۵۵۰ میلیارد تومان به اتوبوسرانی تخصیص خواهد یافت.

 

*** افتتاح ایستگاه‌های جدید در ناوگان مترو تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان با اشاره به افتتاح ایستگاه‌های جدید در ناوگان مترو تهران، اظهار کرد:

در روز ۱۴ اسفندماه دو ایستگاه و همچنین در ۲۰ اسفندماه نیز چهار ایستگاه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید که برای افتتاح این ۶ ایستگاه تامین اعتبار شده و پیمانکاران سه شیفته در حال کار و تلاش هستند.

 

 

انتهای پیام///

 

مدیر مسئول: سعید سیفی

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول