کد خبر:263109
پ
محمدرضا نجفی‌منش
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو:

تحقق رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو نیازمند تامین ۲۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی است

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو، تحقق رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ را در گرو تامین ۲۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی دانست.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو، تحقق رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ را در گرو تامین ۲۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی دانست.

 

*** رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو مستلزم ۲۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا نجفی‌منش با بیان این که برای تحقق هدف‌گذاری افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۰، این صنعت نیازمند ۲۷ هزار میلیارد تومان تامین مالی است، اظهار داشت:

تاکنون برای تامین ۱۵ هزار میلیارد تومان آن شامل ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق گام، قول مساعد داده شده است که در صورت تحقق آن‌ها، نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد تومان دیگر کسری وجود خواهد داشت.

 

وی در ادامه افزود:

مدتی است که پرداختی‌های روز قطعه‌سازان نیز متوقف و همه به اسفندماه و زمان وعده داده شده برای پرداخت پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی موکول شده است، حتی اگر این رقم هم محقق شود بخش کوچکی از نیاز مالی قطعه‌سازان را پوشش می‌دهد.

اکنون مجموع مطالبات قطعه‌سازان و زنجیره تامین خودروسازی به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده که فقط ۱۰ هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق تعیین تکلیف نشده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کلیات اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

دولت هرچه سریعتر پرونده‌های بازگشت ارز صادراتی را تعیین تکلیف کند

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

 

 

*** عدم تخصص شورای رقابت در صنعت خودرو

 

نجفی‌منش با اشاره به آزادسازی قیمت خودرو، خاطرنشان ‌کرد:

عاقلانه‌ترین کار ممکن در شرایط کنونی، آزادسازی قیمت خودرو یا دست‌کم تعیین دستوری قیمت‌ها با نظارت وزارت صنعت است، در این صورت وزارتخانه هم به مردم و هم به دولت پاسخ‌گو خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود:‌

در حالی قیمت‌گذاری دستوری خودرو توسط شورای رقابت انجام می‌شود که هیچ‌یک از اعضای آن از تخصص لازم در این صنعت برخوردار نیستند و پاسخ‌گویی مناسبی از سوی این نهاد شاهد نیستیم

 

*** آزادسازی قیمت خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو در پایان پیرامون ارتباط آزادسازی قیمت خودرو با رکود بیشتر در بازار، اظهار کرد:

نخستین ثمره این حرکت، خروج دلالان و واسطه‌ها از بازار است، ضمن این که در چنین شرایط همچون تجربه ابتدای دهه ۹۰ فروش‌های لیزینگی، اقساطی و حتی نسیه مطابق با توان اقتصادی مردم می‌تواند رونق‌بخش بازار باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول